×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

“Lustes Jēkabpilī” pulcinās tautas muzikantus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas

Foto: Jekabpils.lvFoto: Jekabpils.lv

10. jūlijā Sēļu sētā notiks tradicionālais, jau devītais, Tautas mūzikas festivāls “Lustes Jēkabpilī”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Festivāla idejiskais tēvs, kapelas “Kreicburgas ziķeri” mūziķis Aivars Pugačs teic: tradicionālais šajā gadījumā nozīmē, ka nekas īpaši netiks mainīts, jo pareiza ir gan vietas izvēle, gan koncerta uzbūve – skatītājiem liekas interesanti un patīk.

Tomēr daži jaunumi esot gaidāmi, galvenokārt dalībnieku sastāvā. No Lietuvas pirmo reizi Lustēs piedalīsies ansamblis “Lendrūnas” – vairāku Tautas mūzikas festivālu dalībnieks Lietuvā un Eiropā. Ansambļa mūziķi spēlē gan klasiskos mūzikas instrumentus (akordeonu, vijoli, trompeti), gan senos tautas mūzikas instrumentus – harmonikas, kokles un citus.

Jaunums pastāvīgajiem festivāla apmeklētājiem būs arī ansamblis no Igaunijas – “Obodoš”. Ansambļa vadītājs Kaido Kaha nosaukumu skaidro tā – “ja tev ir grozs ar tomātiem un tam pārbrauc tanks, tad sanāk obodoš”. Ansamblis lepojas ar virtuozāko harmoniku spēlmani Tomasu Ojasāru, kurš pērn ir uzvarējis trīs konkursos un Igaunijā tiek dēvēts par harmoniku karali.

Uz festivālu Jēkabpilī būs sarosījušies arī tuvāki kaimiņi – folkloras kapela “Karikste” no Aizkraukles un Lieģu kultūras nama (Durbe) lauku kapela.

Festivāls “Lustes Jēkabpilī” kļuvis par nozīmīgu un muzikāli augstvērtīgu notikumu ne tikai Latvijas, bet arī tuvējo kaimiņvalstu tautas mūzikas dzīvē. Visos ansambļos darbojas talantīgi, profesionāli un aizrautīgi mūziķi. Un Sēļu sēta ir kā radīta šāda festivāla norisei, jo tur senatnīgā mūzika saplūst ar aizgājušo gadsimtu ēku auru un uzbur citu pasauli.

Biļešu cena 2 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+