Dabā
Medības

“Lūšu medības jāaizliedz pilnībā, vilku jāierobežo.” Parakstu vākšana līdz šim bez nepieciešamā atbalsta5

Foto – Rīgas Zoo

Portālā “manabalss.lv” pirms gada publicēta iniciatīva “Par vilku un lūšu medību ierobežošanu”. Ja par to parakstīsies 10 000 cilvēku, tā nonāks Saeimā un deputātiem būs jālemj par izmaiņām. Līdz šim to parakstījuši apmēram tūkstotis.

Iniciatīva ir publicēta pirms gada. Tagad tā atkal aktualizēta pēc medijos plaši apspriestā gadījuma Latgales pusē – kāda medniece nomedījusi lūša mammu, ar ko viņa palepojusies mednieku portālā. Fotogrāfija nonāca sociālajos tīklos un daudzi izteica par to savu viedokli, lielai daļai tas bija negatīvs un nosodošs. Mednieki skaidroja, ka nekādi likumi nav pārkāpti. Lūsenes nomedīšanas traci komentējusi arī medniece Linda Dombrovska.

Iniciatīvu par vilku medību ierobežošanu un lūšu medību aizliegumu portālā “manabalss.lv” domubiedru grupas vārdā publicējis Mareks Viļķins 2015.gada janvārī. Iniciatīvas autori ir pārliecināti, ka “ir nepieņemami, ka Latvijā 21. gadsimtā notiek Eiropā aizsargājamas sugas pārstāvju šaušana, tāpēc šāda izklaide valsts mežos ir stingri jāierobežo”.

Saistītie raksti

“Nepieciešams pieņemt likuma normas, kas ierobežo vilku un lūšu medību apjomu un medību sezonas garumu Latvijas teritorijā, nosakot, ka: 1) vilku medību sezona ilgst tikai no 1.oktobra līdz 31.decembrim, 2) vilku medības atļautas tikai apgabalos, kuros vilki atkārtoti uzbrukuši aitām, 3) lūšu medības tiek aizliegtas vispār,” paredz priekšlikums.

Iniciatīvas autori uzskata, ka ierobežojot vilku un lūšu medību apjomu un medību sezonas garumu, sabiedrībai būs daudzi ieguvumi.

LA.lv