×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Luterāņi tiks pie jaunas Dziesmu grāmatas

Šonedēļ Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) rīkos starptautisku zinātnisku konferenci “Latviešu luterāņu dziesmu grāmata: pagātne un nākotne”, jo ir jau gandrīz pabeigta jaunā Dziesmu grāmata.

 

“Mūsu Vācijas kolēģi saka – tiklīdz viena Dziesmu grāmata pabeigta, tā sākas darbs pie nākamās, un tas ilgst apmēram 20 gadus,” stāsta Lutera Akadēmijas mūzikas programmas pasniedzēja un LELB Dziesmu grāmatas komisijas vadītāja Ilze Sprance. Tik ilgs laiks – divi gadu desmiti – arī pagājis, kopš deviņdesmito gadu sākumā ārzemēs tika izdota Dziesmu grāmata, un Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas lielu daļu metiena uzdāvināja LELB. Tā kā šie krājumi beigušies, jālaiž klajā jauna grāmata. Tā būs saturiski plašāka par jau esošo, kurā ir 585 dziesmas. No tām topošajā grāmatā palikušas četras piektdaļas, taču līdz ar klāt nākušajām melodijām (daļa ņemta no senāka izdevuma, 1939. gadā iespiestās Dziesmu grāmatas), jaunizdevumā būs gandrīz septiņi simti dziesmu. To skaitā – gan latviešu klasiķu, gan mūsdienu komponistu melodijas, sākot no Jāzepa Vītola un Alfrēda Kalniņa skaņdarbiem un beidzot ar Andreja Jansona, Guntara Geduļa, Ingmara Zemzara, Lienes Veitneres, Imanta Mežaraupa, Riharda Dubras un Ērika Ešenvalda un citu komponistu garīgās mūzikas pērlēm.

Grāmatā būs ietvertas ne tikai dziesmas, ko izpilda draudze dievkalpojumos, bet arī mājās dziedamas; tāpat tur būs ietvertas arī citas svarīgas lietas – Mazais katehisms, Ticības apliecības un lūgšanas mājas svētbrīžiem ikdienā un kādos īpaši svarīgos dzīves brīžos.

Jaunās Dziesmu grāmatas saturu jūnijā vēl izvērtēs un akceptēs LELB 26. sinode.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+