×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Lutoslavska simtgadi LSO atzīmē ar koncertciklu “Dzintara skaņas zvaigznājs”

Jāņa Deinata fotoJāņa Deinata foto

29. novembrī Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina jau uz nākošo cikla „Dzintara skaņas zvaigznājs” koncertu. Solo – vijolniece Līga Baltābola, pie diriģenta pults – Normunds Šnē.
Koncerts ir veltīts šī gada jubilāram viņa simtgadē – Vitoldam Lutoslavskim, kas bija viens no ievērojamākajiem 20.gadsimta Eiropas komponistiem, kā arī viens no izcilākajiem poļu mūziķiem viņa dzīves pēdējos trīs gadu desmitos.
Kaut koncertprogrammas galvenais akcents ir likts uz poļu mūziku, īsā koncerta ievadā klausītājiem būs iespēja dzirdēt 20.gadsmita amerikāņu komponista Leonarda Bernstaina visnotaļ draisko uvertīru operetei „Kandids”.
Tai sekos 19. un 20. gadsmita mijas poļu komponista Mečislava Karloviča Koncerts vijolei ar orķestri La mažorā, ko izpildīs viens no spožākajiem Liepājas Simfoniskā orķestra māksliniekiem – pirmo vijoļu grupas koncertmeistare Līga Baltābola. „Šo koncertu izvelējos pavisam nejauši. Biju jau kādu laiku prātojusi, ka ļoti vēlētos spēlēt Dvoržāka vijolkoncertu, kuru atskaņoju savā bakalaura studiju beigšanas eksāmenā 2000. gadā, taču,klausoties kādu no šī skaistā koncerta ierakstiem, nejauši datorekrāna malā pamanīju man pavisam nepazīstama komponista vārdu. Intereses pēc nolēmu to paklausīties. Šī mūzika mani tiešām aizkustināja. Nezinu tos iemeslus, kādēļ Karloviča vijolkoncerts Latvijā nav ieguvis popularitāti – cik man zināms, tas ar orķestri nekad nav atskaņots. Bet tā mūzikas valoda ir tik vienkārši uztverama, patiesu emociju pilna, romantiska un gaiša, vietām tai cauri vijas arī dziļas nopietnības pilnas epizodes. Tajā ir visa tā krāsu daudzveidība, kuras pietrūkst šajā gadalaiku maiņas brīdī,” stāsta vijolniece Līga Baltābola.
Koncerta otrajā daļā Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos jubilāra Vitolda Lutoslavska Ceturto simfoniju, kas rakstīta laika posmā no 1988. – 1992. gadam un pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja 1993. gadā Losandželosā Losandželosas filharmoniķu izpildījumā, pašam komponistam esot pie diriģenta pults.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+