×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

Lūznavas muiža Eiropas Kultūras mantojuma dienās aicina uz “MūZdienām”

Foto-Raimonds KalvaFoto-Raimonds Kalva

Nākamā mēneša sākumā, 10. un 11. septembrī vairāk nekā 50 vietās Latvijā notiks Eiropas kultūras mantojuma dienas, kuru tematika šogad ir kultūrvēsturiskā ainava Latvijā.

Norišu vietu vidū ir arī Lūznavas muiža, kura 10.septembrī aicina uz atvērto durvju dienu un vakara pasākumu “Lūznavas atspulgā” jeb “MŪZdienas”, lai kopā atklātu Lūznavas muižas ainaviskā parka un pašas muižas stāstus, pastāstīja muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele.

2015. gadā restaurētās un rudenī publiskai apskatei atklātās Lūznavas muižas komplekss ir viens no Rāznas nacionālā parka valsts nozīmes kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem, kurā atrodas jūgendstila dzīvojamā ēka, vairākas saimniecības ēkas un 24 h plašs muižas parks. Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā Lūznavas muiža iekļauta 1977. gadā.

Eiropas kultūras mantojuma dienas notikums Lūznavā tiks atzīmēts ar atvērto durvju dienu Lūznavas muižā, kad jau no 10 rītā ikviens interesents bez maksas varēs iepazīt atjaunoto muižu. Būs iespēja piedalīties fotoorientēšanās spēlē un apskatīt muižā esošās izstādes V.I.V.A. “Ziedēšana”, f”Sikspārņi Latvijā” un “Mežs un dabas vērtības Natura 2000 teritorijās”, “Zili Zaļā galerija” – Latvijas un Baltkrievijas pierobežas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju gleznaināko ainavu un raksturīgāko dabas vērtību fotogrāfijas.

Plkst. 19 interesenti aicināti iepazīt muižu un tās parku organizētās ekskursijās vai zem parkā esošās daudzžuburu liepas, kas ir viens no muižas parka īpašajiem kokiem, zariem klausīties Lūznavas muižas un parka nostāstus un teikas.

Plkst. 21 muižā sāks dzīvot gaismu, dejas, mūzikas un vides uzvedums “Lūznavas atspulgā” jeb “MŪZdienas”, kurā horeogrāfes Lilijas Liporas vadībā laikmetīgās dejas grupa “Zvaigžņu aka” un deju kopas “Dziga” dejotāji, gaismu mākslinieks Egils Kupčs, režisors Juris Jonelis atklās stāstu par laiku, kad Lūznavas MŪZA vēl nebija dzimusi. MŪZdienas – simbolisko “mūza” un “mūsdienas” – satikšanās kopīgā Lūznavas stāstā, lai 10. septembra vakarā ar dažādajām mūsdienu iespējām palīdzētu ieraudzīt citādāku Lūznavas muižu. Vakara uzvedumu, izskanot pašu sacerētai pasaules mūzikai, skanīgi rotās viesi no Lietuvas – lietuviešu mūziķis, komponists, pūšaminstrumentu virtuozs, multiinstrumentālists Sauļus Petreikis ar grupu.

Latvijā Eiropas kultūras mantojuma dienas tiek svinētas kopš 1995.gada, katru gadu pievēršot uzmanību un iesaistot sabiedrību kultūras mantojuma un kultūrvides daudzveidības saglabāšanā un attīstībā, kā arī izglītošanā par kultūras mantojuma vērtībām. Tieši ar šo notikumu pērn Lūznavas muiža simboliski atgriezās Latgales kultūrtelpas apritē.

Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā rīko Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, bet pasākuma norisi Lūznavā atbalsta Rēzeknes novada dome un Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+