Kultūra
Teātris un kino

Lūznavas muižas Mākslu piknikā – “Pērkons” un laikmetīgais cirks0

Foto: Raimonds Kalva

Svētdien, 22. jūlijā, Rēzeknes novada Lūznavas muižā notiks trešais mākslu, mūzikas un garšu festivāls Mākslas pikniks, kurā līdzās svētdienīgai piknika baudīšanai varēs ļauties plašai notikumu programmai, informē rīkotāji.

Mākslas piknika laikā no plkst. 13 līdz 22 Lūznavas muižā un tās parkā mīsies mūzikas, teātra, laikmetīgās dejas, meistarklašu, ēšanas prieku un citas norises, ļaujot nesteidzīgi pavadīt notikumiem piepildītu svētdienu Rēzeknes novadā ar ģimeni un draugiem. Mākslas piknika mūzikas programmā sarūpētas grupu “Pērkons”, “Bez PVN”, “Rahu The Fool”, “Tangoriginales”, Evilenas Protektores džeza kvarteta, “Žvūrgzdyni” un citu uzstāšanās, kā arī neiztrūkstoši viesi no ārvalstīm – šoreiz “Baltic Guitar Quartet” no Lietuvas un multi-instrumentālists Silver Sepp no Igaunijas. Jau tradicionāli būs skatāma kino festivāla “2 ANNAS” filmu programma, kā arī piedzīvojamas laikmetīgās dejas, laikmetīgā cirka un leļļu izrādes lieliem un maziem. Neiztrūkstoša piknika daļa būs mākslas plenērs ar Latgales mākslinieču apvienību V.I.V.A. un citiem māksliniekiem, iespēja pašiem piedalīties mākslas tapšanā, dažādu izstāžu piedāvājums, meistardarbnīcu iela, kā arī šogad pirmo reizi apmeklētāji varēs apskatīt izstādi arī vēsturiskajā Mākslinieku mājā.

Šī gada Mākslas piknika norise papildināta arī ar jaunām aktivitātēm – pirmo reizi tiks izņemts jaunais muižas keramikas apdedzināšanas ceplis, kuru būvējuši “Pūdnīku skūla” podnieki Staņislavs Viļums, Ilmārs Vecelis un Evalds Vasilevskis, uz cepļa kurināšanas pasākumu ikviens gribētājs tiek aicināts jau 21. jūlijā visas dienas garumā, tāpat pirmo reizi muižas parka dīķos būs iespēja izmēģināt braukšanu SUP dēļiem, kā arī vesela pasākuma sadaļa veltīta jaunākajai latgaliešu literatūrai – būs tikšanās un sarunas ar grāmatu “Pistacejis”, “Mozais Priņcs”, “Zalta puče” un “Meikuleņš īpazeist omotus” autoriem. Mākslas piknikā būs vērojami arī cirka studijas priekšnesumi, apskatāmi retro spēkrati, izmēģināma šaušana ar loku un iespēja piedalīties citās norisēs. Viena no svarīgākajām piknika sadaļām neiztrūkstoši ir arī ēdiena prieki – tos ikviens nesteidzīgi varēs darīt gan īpaši ierīkotajās piknika vietās, baudot līdzi paņemto piknika grozu saturu, gan speciālajās zonās – mirkļa restorānā ar kafejnīcu “Putni” jaunajā muižas Kulturys škiunī, atpūtas centra “ADD Story” grila gardumu klāstā, ar svētdienas pankūkām, kā arī “Cesvaines brūža” piedāvājumā.

Lūznavas muižas Mākslas pikniks arī šogad īpašu programmu sarūpējis mazākajiem mākslas baudītājiem.

LA.lv