×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. maijs, 2012
Drukāt

Lūznavas muižas rekonstrukciju cer pabeigt līdz septembra vidum

Rēzeknes novada dome cer līdz septembra vidum pabeigt rekonstrukciju Lūznavas muižā, kurā pēc visu darbu pabeigšanas iecerēts izveidot arī dzimtsarakstu nodaļu un piedāvāt noslēgt laulību ceremonijas.

Rēzeknes novada domē aģentūru BNS informēja, ka patlaban noslēgumam tuvojas jumta rekonstrukcija, sākta arī pagraba grīdu montāža un aktīvi norit durvju un logu atjaunošana. Ēkā ir demontētas nevajadzīgās starpsienas un bojātais apmetums, būvnieki veic inženiertīklu izveides darbus – montē apkures sistēmu un elektrovadus.

Kopējais projekta finansējums ir 768 tūkstoši latu, no kuriem 568 tūkstošus sedz Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai un pārējo daļu līdzfinansē Rēzeknes novada pašvaldība. Pašvaldība par saviem budžeta līdzekļiem rekonstruēs muižai blakus esošo ārējo pagrabu, tādējādi saglabājot abu ēku vienoto apbūves stilu.

Iedzīvotājiem pēc projekta realizācijas tiks piedāvāts jauns pakalpojums – svinīga dzimtsarakstu pasākumu norise muižas telpās. Telpas tiks rekonstruētas senatnīgā stilā, kas piešķirs īpašu noskaņu svinīgai laulības vai bērna dzimšanas reģistrācijas ceremonijai.

Lūznavas muižas pils divstāvu ēka celta laikā no 1905. līdz 1911.gadam jūgendstila un eklektisma formās, un tajā mūsdienās atrodas Lūznavas pamatskola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+