×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. novembris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Lūzums pēc 9/11 (19)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Donalda Trampa ievēlēšana Amerikas Savienoto Valstu prezidenta amatā ir lūzums, kas atbalsojies visā pasaulē. Ne velti vācu nedēļas laikraksta “Der Spiegel” vāku rotā – profilā – dzeltenmatis Tramps, kas raugās uz maziņo zilgano zemeslodi. Un uzraksts: PASAULES GALS (kādu mēs to pazīstam).

Kā zināms, amerikāņi 2001. gada 11. septembri, kad tika uzlidots Ņujorkas Dvīņu torņiem, apzīmē tā: 9/11. Un tagad, šķiet, par ne mazāk liktenīgu datumu kļuvis 2016. gada 9. novembris, kad kļuva zināms, ka uzvarējis Tramps. Amerikāņi apzīmē šo datumu tā: 11/9. Skaitļu maģija? Bet tas nav joks, tie nav joki… Par ASV prezidentu ievēlēts neprognozējams, impulsīvs vīrs.

9. novembrī elitārajā žurnālā “The New Yorker” parādījās šī izdevuma galvenā redaktora, Pulicera prēmijas laureāta Dēvida Remnika raksts “Amerikāņu traģēdija”, kurā virmoja sēras un izmisums. Tai pašā dienā ASV Republikāņu partijas labējā spārna interneta portālā “www.frontpagemag.com” parādījās jūsmīgs Daniela Grīnfelda raksts “Amerikāņu sacelšanās”. Ar apakšvirsrakstu “Viss mainīsies!”.

Abi šie raksti – sērīgais un jūsmīgais – atspoguļo faktu, ka Amerika sašķēlusies divās nometnēs: no vienas puses – Austrumkrasta lielpilsētu liberālā “pilsonība” un Rietumkrasta izglītotā publika, kurai “nav aizspriedumu”. No otras puses – ASV vidienes neskaitāmo mazpilsētu baltā vidusšķira un globalizācijas skarto panīkušo “vecās” rūpniecības centru no darba tirgus izstumtie – arī pārsvarā baltie.

Ļoti raksturīgi, ka Donalds Tramps sakās pārstāvam ne tikai ASV republikāņus, bet veselu “kustību”. Ko tas atgādina?

Jau tagad nojaušams, ka no ārpolitiskā “trampisma” visvairāk varētu ciest Ukraina un Asada režīma pretinieki Sīrijā. Nopietni analītiķi gan ASV, gan Eiropā paredz, ka Tramps, izdabājot Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, no kura viņš esot saņēmis “brīnišķīgu vēstuli”. Tiek izteiktas prognozes, ka jaunā prezidenta administrācija pat varētu “iesaldēt” pretraķešu bāzu būvi Krievijas robežu tuvumā. Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paudis cerību, ka “Tramps pierunās Eiropu atvilkt NATO karaspēku no Krievijas robežām”.

Ne bez pamata “New York Times” ievadrakstā pausts brīdinājums, ka “mīkstums attiecībā uz Krieviju” (“going soft on Russia”) ir bīstams. Avīzes redakcija šajā rakstā konstatē, ka Tramps atsakās kritizēt Kremli. “New York Times” uzsver: kā minimums neļausim no jauna apdraudēt ASV ciešo saistību ar NATO – ko Tramps savas kampaņas laikā noniecināja – un atbalstu Eiropas demokrātijai, ko Putins tiecas graut.

Demokrātu partijas piekritēji, kuri Sietlā un citās pilsētās skaļi pauda savu sašutumu par Trampa uzvaru, nāca klajā ar šādu saukli: RIPUSA. Te jāatgādina, ka sēru sludinājumos aiz mirušā vārda pieņemts rakstīt R.I.P. (“requiescat in pace” – “atdusi mierā”). Tātad protestētāji uzskata, ka Amerika (USA) mirusi, beigta. Ļoti gribētos ticēt, ka Amerikai tomēr nav pienācis gals. Kā mēdz teikt, cerība mirst pēdējā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Šajā ”portālā” cenzors atklāti piesedz trampofilus, tāpēc diskusijai nav jēgas.

 2. Kas ir Amerikas prese un TV? Pa lielākai daļai sevi dēvē par liberāļiem, vai vismaz progresistiem. Būdami skaidri sarkanie naciķi, kā b.Leņinč teica – tie ir “noderīgie idioti”.Te viņus dēve par “sHITLERistiem”. Ko viņi raksta un dara – viss smird.
  Latvijā palaistās baumas gan nepiepildīsies. Starp citu, Hillarija drīz būs cietumā. Kā starptautiska noziedzniece. Izmantojot valsts amatus, ņemdama brangus kukulīšus un “safiksējot” dažādiem maksātājiem nelegālus darījumus ar valsts noslēpumiem. Naudiņu savācot Klintonu fondā. Varbūt pat pakārs par nodevību? Gaidiet to brīdi.
  Obama un Hilarija gāja privātskolā pie Saula Alinska. Kas bija Alinskis? Čikāgas gsngsters, kuŗs Al Kapones laikā izveda skološanu, kā cīnīties ar valsts varu. Pret kapitālismu, protams. Gangsteri pa laikam terorizēja vietējos iedzīvotājus, ievācot nodevas. Ja nedeva, apšāva.
  Obama un Hilarija gāja privātskolā pie Saula Alinska. Kas bija Alinskis? Čikāgas gsngsters, kuŗs Al Kapones laikā izveda skološanu, kā cīnīties ar valsts varu. Pret kapitālismu, protams. Gangsteri pa laikam terorizēja vietējos iedzīvotājus, ievācot ~specialnodokļus”. Bet kad bandas sakāvās un viens otru apšāva, beidzās ąizsardzība”. Šitos paņēmienus piesavinājās i Obama i Hilarija. Hilarijas gadijumā tie ir kukulīši Clintona Fondam pret labiem izkārtojumiem no amīšu puses. Atombumda indiešiem, urāna rūda krieviem, šaujamie melnīšiem uttt. Laba bodīte. Bet nu meita iekrita. Neievēlēja par prezi. Būs tiesa. Pakārs par nodevību. Aleluja Hollerija, aleluja Obimbama, Alleluja Holerija pa otram un trešam lāgam. Cik romantiski. Starptautisku gangsteru pāris Klintoni. Treju Zvaigžnu ordeņa lielmestri. Būs jāpieprasa, lai šie noziedznieki atdod ordeņus Latvijai atpakaļ.

  • trampofilu histērija Atbildēt

   naida runātājs, Kremļa naciķis jēcītis nebaidās pats nonākt cietumā par naida runu?

   Amerika, Jēcit, nav rusņa. Amerikā pat tiesnesis nevar vienpersoniski lemt par vainu, kur nu vēl tavs dievelis trampulis. Tā ka, naida runātāj un bļauri, pieklusini decibelus.

   Speciāli idiotiem paskaidroju, bandīti ne pret kapitālismu, ne sociālismu, ne citu iekārtu nekad nav cīnījušies. Bandītam vispār nav politiskās programmas.

  • cenzorelis piesedz savu drauģeļus trampofilus?

 3. Mums kas tagad jādara? jatēlo, ka mēs ticam Gordonam un jaaplaudē? Es viņu vispār nelasu šo masu migrācijas/kara mašinērijas propagandistu un iesaku arī citiem to nedarīt.
  Sādi cilvēki ir surp iesūtīti mūsu prese, lai skalotu smadzenes savās interesēs.

 4. Arī dažs labs žurnālists un ziņnesis pareizei iekrīt elites slazdā.

  Caur laiku Amerikas sabiedrība nojauš ka likumu nevienlīdzība panāk ka vara un nauda arvien vairāk tiek koncentrēta elites kapitālistu rokās. Šeit ir tas 1% no sabiedrības kas ir nedemokraatiski noteicēji ASV valdībai kā rīkoties elites interešu labā uz pārejās sabiedrības rēķina.

  Savā prezidenta atvadu runā 1961.g. Eizenhauers brīdināja valsts sabiedrību būt modriem pret “militārās industrijas kompleksa” (military-industrial complex) pārmērigas varas un naudas nepārraudzītas un neregulētas piesavināšanas. Šajās dienās “militārās industrijas komplekss” tiek saukts par “istablišments” (the establishment).

  Demokrātu partijas prezidenta kandidāte bija Hilarija Klintone kas šai pašā laikā tika un vel tiek FIB izmeklēta četrās krimināl pārkāpumu gadijumos. Viņa ir istablišment pārstāve kas tiek naudīgas Valstrīt, lobistu un elites atbalstīta. Skaidris kad ar to viņa ir uzpirkta un nonāk parādā saviem labvēļiem. Viņa, ja būtu ievēlēta, kalpotu pirmkārt istablišmentam un tad tikai sabiedrībai ja kaut kas atkrīt no iespējas. Piemēram, kā valsts ārlietu skretāre viņa savās interesēs nodarbojas ar kukuļošanu (kas vairkārt tika FIB un Kongresa izmeklēta). Viņa nolaidīgi un neatbildīgi rīkojas Bengazi sūtniecības teroristu uzbrukuma laikā kur boja gāja četri ASV diplomāti un pārstāvji.

  Republikāņu partijas pārstāvis Donalds Tramps tika ievēlēts par ASV prezidentu, kaut vēlēšanas posmos viņš izrunājas kā pašpuika par ko Hilarija Klintone ar atbalstītājiem viņam pamatīgi piesējas. Viņš ir apolitisks bizness cilvēks; oriģināls domātājs. Galvenā pievilcība Trampam ir ka viņš solija maiņas valsts politikā un Vašingtons ierindās – iztīrīt purvus no istablišment pārstāvjiem, ierobežot senatoru un pārstāvju termiņus un atbrīvoties no korupcijas.

 5. Globalizācija un migrantu invāzija tiks nedaudz kontrolēta…

 6. Как забавно. Известно, что господин Трамп является ярым сторонником Израиля. А вот старый дедушка, который ставил на Клинтониху, его явно не поддерживает. А не предаёт ли дедушка, по привычке, государственные интересы своей собственной страны?!

  • Tramps vairs nedos iZRAĒLAI NABAGA DĀVANU 800 MILJONUS $$$$

   • Как же это по еврейски, дедуля. А ещё говорят, что любовь дороже денег. Врут наверное

  • Cik amizanti! Vecais interfrontists hybrid dežurants ievēlēto prezidentu sauc par Trampa kungu, nevis vectētiņu! Savukārt Klintones kundzi par Klintoņihu. Nez, vai turpmāk viņš Tatjanu Ždanoku sauks par Ždanokihu un Alinu Kabajevu par Kabajevihu?

   • Очень неплохо, конечно, иметь дедушку миллиардера в родственниках, но увы, не судьба. Забавно как раз то, что вы до сих пор помните времена интерфронта, уж столько времени прошло, столько событий случилось, а ваша желчь всё никак не успокоится.
    Трампа избрали президентом Америки, а мадам Клинтон нет, и вам это очень не нравится. Я всегда обращаюсь к людям так и таким образом, как считаю они того заслуживают, с моей точки зрения. Таким образом я выражаю свою субъективную оценку их деятельности, и только. Кстати, вы поступаете совершенно так же, между прочим.

    • nabaga grafists! nav viņam miljardieris Tramps vectētiņš, nākas samierināties būt Gordona kunga mazdēlam

     • Нафиг, нафиг! Избави боже от такой сомнительной чести! Забирайте его себе со всеми потрохами.

 7. Virsrakstam vajaszeja but – “Luzums pec 11/9”, ja sekojam skaitlu spelei tekstaa, vai “Luzums pec 9.novembra” Laikam redigejot sajuka.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+