×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. aprīlis, 2013
Drukāt

LVĢMC plāno palielināt darbinieku atalgojumu

Foto-LETAFoto-LETA

Patlaban Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ar to atalgojumu, kādu maksā saviem darbiniekiem, nevar konkurēt darba tirgū, tāpēc ir plānota atalgojuma sistēmas pārskatīšana, palielinot algas centra speciālistiem.

LVĢMC jaunā valdes priekšsēdētāja Inita Stikute (attēlā) pastāstīja, ka atalgojums LVĢMC darbiniekiem nav mainīts jau pēdējos trīs gadus un vidēja līmeņa speciālists, kas zina angļu, krievu valodu un pārzina visas sistēmas, “uz papīra” saņem 475 latus. Šāds atalgojums, piemēram, ir centra redzamākajiem darbiniekiem – sinoptiķiem, kuriem par šādu atalgojumu ir jāuzņemas liela atbildība par savu darbu – sagatavotajām prognozēm.

“Tirgū atalgojums palielinās, tāpēc ir iespējams sameklēt darbu ar lielāku atalgojumu. Mūsu jaunajā stratēģijā ir paredzēts pārskatīt atalgojuma sistēmu, taču uzreiz ir skaidrs, ka naudas pagaidām vairāk nepaliek,” pauda Stikute.

Kā viena no iespējām darbiniekiem patlaban jau saņemt vairāk nekā pamata algu, ir piedalīšanās dažādos projektos – šādiem darbiniekiem atalgojums mēnesī ir lielāks nekā tiem, kas dara tikai ikdienas rutīnas darbus, atzina LVĢMC vadītāja.

Jautāta par vēlamo algu LVĢMC speciālistiem, Stikute norādīja, ka vidēja līmeņa speciālistam darba tirgū alga ir aptuveni 800 latu pirms nodokļu nomaksas vai pat augstāka. Savukārt sinoptiķis Anglijā saņem ļoti lielu atalgojumu – 4000 angļu mārciņas jeb aptuveni 3300 latus pēc nodokļu nomaksas.

“Es zinu trīs sinoptiķus, kuri pametuši LVĢMC un aizbraukuši strādāt uz Angliju. Tikko no centra aizgāja spēcīgs speciālists uz pavisam citu jomu, lai saņemtu atalgojumu, kas ir sešas reizes lielāks. Mēs viņus nevaram noturēt. Pagaidām nē,” noteica LVĢMC vadītāja.

Uz LVĢMC strādāt pārsvarā nākot studenti no Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātes. Centrā viņus apmāca, vismaz divus gadus jaunajiem darbiniekiem ir jāstažējas, apgūstot teoriju un praksi. Stikute atzina, ka tas ir gadiem ilgs darbs, ko LVĢMC iegulda, lai darbinieki būtu profesionāļi savā jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+