×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. marts, 2015
Drukāt

Ļvivas teātra izrādes “Pūt, vējiņi!” ienākumus ziedos karavīru ārstēšanai

Foto: zankovetska.com.uaFoto: zankovetska.com.ua

Ļvivas Akadēmiskais drāmas teātris šī gada sezonu atklājis ar ukraiņu valodā iestudētu Raiņa lugu “Pūt, vējiņi!”. Ienākumus 1000 eiro apmērā no pārdotajām biļetēm plānots nodot Ļvivas militārajām hospitālim.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecībā Ukrainā, ienākumus no izrādes pārdotajām biļetēm plānots nodot militārajam hospitālim, kurā ārstējas Ukrainas karavīri, kas cietuši pretterorisma operācijas zonā Ukrainas austrumu reģionā.

Izrāde “Pūt, vējiņi” Ļvivas Akadēmiskajā drāmas teātrī tiek rādīta jau kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem, un šo gadu laikā notikušas vairāk nekā 500 izrādes.

Vēstniecībā arī skaidroja, ka tautasdziesma “Pūt, vējiņi!” ir kļuvusi par neoficiālu teātra himnu, kuru aktieri dzied gan ukrainiski, gan latviski.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12. februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14. februāra pusnakts.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki jau tiek koncentrēti pie Mariupoles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+