×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

LVM dabas parkā Tērvetē noslēdzies ģimenēm veltītais mēnesis

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Augusts – ģimeņu mēnesis Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē – bija netipiski lietains un jau ierakstīja dažas rindas rudeni vēstošā dzejolī, bet tas nemazināja dabas draugu vēlmi pavadīt laiku izzinošā, radošā, muzikālā un aizraujošā atmosfērā brīnumiem bagātajā dabas parkā. Meža dzīves izzināšana notiek viegli un nemanāmi, ar dabas takās integrētām metodēm tiek apgūti jauni fakti un veidojas izpratne par notiekošo dabā.

Pasaku meža Atrakciju laukuma brīvdabas estrādē mēneša sākumā izstāstīts stāsts – priekpilns, smaidīgs un sirds silts par ģimeni vienojošām neredzamām saitēm. Kopīgi baudīti teatralizēti, dziesmoti uzvedumi, kas aicināja baudīt kopā būšanas mirkļus un novērtēt savus mīļos! Savukārt folkloras kopa “Ceļteka” atzīmēja vasaras gaitu, aicinot ģimenes, gan lielus gan mazus, vienoties kopīgā dziesmā, lai iepazītos ar mazāk zināmām latviskām tradīcijām un tautasdziesmām par maģisko ražas laiku Viršu un Rudzu mēnesī.

Augusta vidū LVM dabas parkā Tērvetē rosījās Igaunijas nacionālā televīzija un Latvijas televīzija. Igaunijas nacionālā televīzija uzņēma video materiālu par lielāko pasaku valstību Ziemeļeiropā raidījumam par aktuālajiem ceļojumu galamērķiem “Ceļo kopā ar mani!”. Raidījums būs skatāms 2017.gada janvārī, rosinot Igaunijas iedzīvotājus iekļaut ceļojuma maršrutos arī objektus no Latvijas, izceļot tādas pilsētas kā Sigulda, Jūrmala un Rīga, savukārt no reģionu objektiem – ģimenei draudzīgo LVM dabas parku Tērvetē. Latvijas televīzija filmēja bērnu raidījuma “Kas te? Es te!” jaunās sezonas sēriju, kur meitenīte ar savām lellēm, karavīriņu Pukšu, lupatu lelli Lupi, koka vīriņu Konstantīnu un dažādu materiālu vīriņu Vari, atklāja meža burvību. Pasaku meža noslēpumi un burvestības atklāsies 3.septembrī plkst. 09.00 LTV1 bērnu raidījumā “Kas te? Es te!”.

Sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Bērnu un jauniešu centru “Kurzeme” ģimenes mēneša ietvaros LVM dabas parkā Tērvetē tika radīta jauna izrāde “Lutauša nedienas”. To parka apmeklētāji varēja skatīt 21. un 28.augustā. Kā arī visas nedēļas gaitā dažādās pasakainā meža daļās parka viesi varēja vērot mēģinājumu procesu – meža vidē integrētas izrādes etīdes un dialogus.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.2
Alūksne +14.9
Daugavpils +8.3
Saldus +11.3
Liepāja +10.6
Jelgava +11.8
Ventspils +14.5
Limbaži +12
Madona +9.2
Rēzekne +12.6
Draugiem Facebook Twitter Google+