×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. septembris, 2015
Drukāt

LZA neielaiž cilvēkus koncertzālē “Rīga” (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā naktī Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) ar apsardzes līdzdalību nav ielaidusi cilvēkus koncertzālē “Rīga”, kurā saimnieko producents Juris Millers.

Kā ziņots, LZA un Millers jau vairākus mēnešus konfliktē par saimniekošanu koncertzālē, kas atrodas LZA ēkā. LZA pārmet Milleram līgumā paredzētās nomas maksas nemaksāšanu, Millers naudu maksāt negrasās, apelējot pie ieguldījumiem zālē, savukārt LZA ir paziņojusi, ka šādos apstākļos lauž līgumu ar Milleru un zālē cilvēkus uz Millera rīkotajiem pasākumiem vairs neielaidīs.

Koncertzāles “Rīga” valdes priekšsēdētājs Millers aģentūrai LETA paziņoja, ka konflikts kulmināciju sasniedzis aizvadītajā naktī, kad “LZA, izmantojot bruņotu spēku, centās paralizēt koncertzāles “Rīga” darbību, aizslēdzot ieeju ēkā, bet koncertzāles durvīm priekšā izbūvējot barikādes, tādejādi traucējot pasākuma “Baltā nakts” apmeklētāju iekļūšanu koncertzālē”.

“Šīs darbības ir ne tikai prettiesiskas un krimināli sodāmas, bet arī parāda LZA patieso mērķi – vardarbīgi sagrābt telpas un tajās esošās materiālās vērtības,” apgalvoja Millers.

Savas darbības LZA darbinieki esot pamatojuši ar LZA prezidenta Ojāra Spārīša izdotu pavēli. “Spārītis joprojām uzskata, ka LZA drīkst neievērot Latvijā spēkā esošo likumdošanu. Spārītis uzskata, ka nosūtot vēstuli, kas ietvēra virkni prettiesisku un melīgu apgalvojumu, par kuriem ir ierosinātas resoriskās pārbaudes kriminālprocesu uzsākšanai Valsts policijā un KNAB, ar paziņojumu par vienpusēju līguma izbeigšanu, tas automātiski tiek izbeigts, pat, ja otra puse tam nepiekrīt. Šādas rīcības ir klajā pretrunā ar Civillikuma 1588. pantu un vēlreiz parāda, ka LZA patiesais mērķis ir ar varu iegūt valdījumu par likumīgi iznomātām telpām, lai tās, visticamāk, atkal atdotu kādai no reliģiskajām sektām, kuras šajās telpās saimniekoja daudzu gadu garumā pirms koncertzāles atklāšanas,” sūrojās Millers.

Millers atzīmē, ka līguma izbeigšanai LZA joprojām nav vērsusies tiesā, un tas “pierāda tās argumentu bezspēcību”.

Producents pārmeta, ka šādas darbības ir pretrunā arī ar Saeimas Kultūras, zinātnes un izglītības komisijā publiski izteikto solījumu, ka LZA nodrošinās netraucētu šobrīd ieplānoto pasākumu norisi, lai neciestu to apmeklētāji.

“LZA šobrīd ne tikai pārkāpj likumu, bet arī rīkojas pretēji sabiedrības interesēm, jo jau šobrīd uz koncertzālē “Rīga” ieplānotajiem pasākumiem biļetes ir iegādājušies vairāk nekā 50 000 cilvēku un ir ieplānoti vairāk nekā 100 dažādi pasākumi tuvāko mēnešu laikā. Neskatoties uz LZA pretiesisko rīcību, koncertzāle “Rīga” savu darbību turpinās un telpas neatbrīvos, visi plānotie pasākumi tajā notiks, bet konfliktu ar LZA risināsim tiesas ceļā,” kritiku turpināja Millers.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Samaksā īri, muļķi, un tad vēkški.
    **.

  2. Vai tiršam tantuks neko nespēj vairs izdarīt?? Ko prezidents????

  3. Divi ministri I ministrs un K ministrs pieaicinot dažas padotās personas stundas laika atrisina problēmu. Ko vel? Nespēj – tante nomaina ministrus, nespēj, nomaina tanti, nespēj – jaunas Saeimas vēlēšanas.
    ja vienkāršoti – valsts varas impotence ( nespēja).

  4. Kauns tiem, kas sevi dēvē par zinātniekiem! Koncertzālei ir jāturpina darboties un skatītāji nedrīkst ciest!

Draugiem Facebook Twitter Google+