×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

LZA noliedz vienošanos ar Milleru; apsver telpu iznomāšanu konkrētiem pasākumiem (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Producents Juris Millers koncertzālē "Rīga" LZA ēkā.

Producenta Jura Millera “Rīgas koncertzāles” publiskajā telpā izplatītās ziņas, apgalvojot, ka otrdienas tikšanās laikā tika panākta principiāla vienošanās par noregulējumu koncertzāles turpmākajai darbībai Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) telpās ir nepatiesas, vienlaikus akadēmija apsver iespēju uz atsevišķa līguma pamata iznomāt telpas konkrētiem pasākumiem, aģentūra BNS uzzināja LZA.

LZA norāda, ka pēc “Rīgas koncertzāle” uzaicinājuma otrdien akadēmijas pārstāvji ieradās uz tikšanos ar Milleru kungu un viņa juristu, lai apspriestu iespējamu telpu atbrīvošanu 16. septembrī, vai sadarbības turpināšanu pēc šī datuma. LZA pauž, ka Millers tikšanās laikā izteica vispārēju vēlmi palikt LZA telpās arī pēc telpu nodošanai paredzētā datuma. Tai pašā laikā Millers nav sniedzis konkrētus priekšlikumus par iespējamās sadarbības nosacījumiem, kurus LZA pārstāvji varētu apspriest, pauž akadēmija.

Tāpat LZA uzsver, ka pilnībā apzinās – nomas līguma izbeigšana radīs zaudējumus trešajām personām un labprāt novērstu sekas, kādas ir radušās “Rīgas koncertzāle” sešus mēnešus ilgušā nomas līguma pārkāpuma dēļ. Šobrīd LZA apsver iespēju uz atsevišķa līguma pamata iznomāt “Rīgas koncertzāle” telpas konkrētiem pasākumiem, informē LZA. Tomēr šādas vienošanās panākšana ir atkarīga arī no “Rīgas koncertzāle” nostādnes, kas līdz šim brīdim neesot bijusi konstruktīva.

LZA arī skaidro, ka producents tikšanās laikā izvairījies no atbilžu sniegšanas uz viņam neērtiem jautājumiem par ieguldījumu veikšanu nomātajās telpās, kā arī atteicies izskaidrot būtiskas pretrunas starp viņa iesniegtajiem dokumentiem, ar kuriem tiek pamatots investīciju apmērs. Piemēram, 2014. gada 28. oktobrī “Rīgas koncertzāle” iesnigusi LZA aktus par it kā izpildītajiem darbiem par kopējo summu 225 417 eiro apmērā. Tiesai turpretī “Rīgas koncertzāle” iesniedzaiesniegusi citus aktus, saskaņā ar kuriem laika posmā līdz 2014. gada 28. oktobrim esot tikuši veikti darbi 360 680 eiro apmērā.

“Tā kā Millers nevēlējās sniegt skaidrojumu par šādu nesakritību viņa parakstītajos dokumentos, LZA ir vērsusies policijā ar lūgumu izvērtēt šos apstākļus. LZA aicina Milleru kā “Rīgas koncertzāle” valdes priekšsēdētāju pārtraukt maldināt sabiedrību, jo tas var apgrūtināt iespējamo sadarbību nākotnē,” uzsver LZA.

Savukārt Millers aģentūrai BNS pauda, ka viņa uzņēmums ir panācis principiālu vienošanos ar LZA par noregulējumu turpmākai koncertzāles darbībai. Millers skaidroja, ka otrdien notikusi tikšanās ar LZA juristiem, kuras laikā tika panākta principiāla vienošanās, kas paredz to, ka neviena puse neatzīs otras puses argumentus un strīds tiks risināts tiesas ceļā. Producents norādīja – tas nozīmē, ka arī pēc 15.septembra koncertzālei telpas nevajadzēs atstāt. Tāpat producents prognozēja, ka, ņemot vērā tiesu noslogojumu un tiesvedības ilgumu, panāktais regulējums būs spēkā uz tuvākajiem pāris gadiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LZA iepriekš bija nolēmusi pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Millera “Rīgas koncertzāli” no 1. septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Savukārt koncertzāles vadītājs nepiekrīt vienpusējai līguma pārtraukšanai un uzsver, ka strīds risināms tiesiskā ceļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LZA KAUNS KAUNS KAUNS……

  2. Es ļoti, ļoti, ļoti ceru, ka ar līgumiem viss būs kārtībā, un ka Millera kungs ir paredzējis šo situāciju – ka vecie ZA krabji 42 gadus nelikās ne zinis par zāli, bet nu, kad uzņēmīgi cilvēki saveduši to kārtībā, saoduši naudu un nu tik saimniekos, nu tik darīs! Braucu turp uz izrādēm, un gribu braukt arī turpmāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+