×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. septembris, 2012
Drukāt

LŽA par prezidenta incidentu ar žurnālistiem pie skolas aizrāda abām pusēm

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) uzskata, ka Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikumi žurnālistiem, kas bija ieradušies atspoguļot, kā viņš pavada savu bērnu uz skolu, ir nepieņemami, liecina asociācijas mājas lapā publicētā informācija.

Asociācija gan aicinājusi plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus respektēt amatpersonu tiesības uz privātumu, vienlaicīgi norādot, ka amatpersonām iepriekš jābrīdina par gadījumiem, kad publiskos pasākumos būs iesaistīti viņu ģimenes locekļi, kuri nevēlas nokļūt plašākas sabiedrības uzmanības lokā.

Šādi žurnālistu profesionālā organizācija reaģējusi uz gadījumu, kas notika 3.septembrī, ka Bērziņš pavadīja uz skolu savu sešus gadus veco dēlu, kuram tā bija pirmā skolas diena. Prezidentu nepatīkami pārsteidza, ka pie skolas durvīm bija pulcējušies mediju pārstāvji. “Čaļi, pa galvu vajag? Ilgi neesat sisti, ja?” prezidenta teikto pārraidīja kanāls TV3.

LŽA uzskata, ka notikušais konflikts, kurā Bērziņš ar fiziskas izrēķināšanās draudiem vērsās pret plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, ir absolūti nepieņemams demokrātiskā valstī un liecina, ka prezidentam pietrūkst izpratnes par masu mediju lomu demokrātiskā sabiedrībā.

Vienlaikus asociācija aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus respektēt amatpersonu tiesības uz privātumu un rūpīgi izvērtēt, vai katrā konkrētajā gadījumā sabiedrības ieguvums no šī gadījuma atspoguļošanas plašsaziņas līdzekļos atsver privātuma aizskārumu.

Tāpat LŽA aicina amatpersonas turpmāk nepārprotami iepriekš brīdināt plašsaziņas līdzekļus par gadījumiem, kad publiskos pasākumos būs iesaistīti viņu ģimenes locekļi, kuri nevēlas nokļūt plašākas sabiedrības uzmanības lokā.

Pats Bērziņš nākamajā dienā pēc incidenta intervijā “LNT” skaidroja, ka tā rīkojies, lai aizstāvētu sava dēla tiesības. “Es biju spiests pietiekami aktīvi aizstāvēt sava bērna tomēr tiesības. Protams, es pēc tam arī atvainojos. Bet es gribētu lūgt ievērot manu ģimenes locekļu privātās tiesības un turpmāk censties tās nepārkāpt, lai neizraisītu šādus incidentus. Tie ir sāpīgi mums kā ģimenei,” sacīja Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka ir pieejams žurnālistiem, lai runātu par darba lietām, “bet, ja man jāsāk ir aizsargāt savu mazo dēlu, kas jau tā ir uztraucies, man būtu lūgums turpmāk tādā veidā nerīkoties, jo man ir pienākums aizstāvēt, lai kas nebūtu, to es arī darīšu, ja tāda vajadzība būs”.

Viņš gan ir pārliecināts, ka situācija šajā virzienā mainīšoties uz labo pusi.

Televīzijas sižetā, kas nofilmēts pie kādas Rīgas skolas durvīm bija redzams, ka pie izglītības iestādes dežūrē policisti, bet Valsts prezidents ieradās ar savu dienesta automašīnu, un viņu pavadīja miesassargi. Informācija par to, ka prezidents pavadīs dēlu uz skolu, bija arī Valsts prezidenta kancelejas mājas lapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+