×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

LŽA: Par žurnālistam izteiktajiem draudiem jāsāk kriminālprocess (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par izteiktajiem draudiem Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālistam ir nepieciešams sākt kriminālprocesu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāja Sanita Jemberga.

“Nesaprotu, kāpēc kriminālprocess vēl nav ierosināts. To vajadzēja ierosināt jau vakar pēc LTV valdes priekšsēdētāja Ivara Beltes vēršanās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē. Kriminālprocess ir jāsāk divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, par to, kam ir izteikti draudi. Tie izteikti žurnālistam tiešā saistībā ar viņa profesionālo darbību. Otrkārt, par to, kurš izteica draudus – policists, kas pārstāv iestādi ar represīvām funkcijām. Pieļauju, ka policists šajā darbavietā ir pietiekami ilgi nostrādājis un viņam ir pietiekami daudz paziņu, lai draudus arī realizētu,” sacīja Jemberga.

Viņa uzskata, ka kriminālprocess noteikti ir jāsāk. “Neredzu sarežģījumus, lai tas nenotiktu. Ja policija nereaģēs uz šo situāciju, LŽA iesaistīsies, par to informējot Valsts policijas priekšnieku un ģenerālprokuratūru. Tomēr man nav pamata uzskatīt, ka policija pēc Beltes iesnieguma nereaģēs uz notiekošo,” sacīja Jemberga.

Kā ziņots, Jūrmalas pašvaldības policists izteicis draudus LTV žurnālistam, kurš darbojies raidījumu cikla “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā “”Bistro ”Frics” – kā ir būt mazajam uzņēmējam Latvijā?”, iepriekš vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

LTV ziņoja, ka īsziņa tika saņemta no mobilā tālruņa numura, kuru raidījuma tapšanas laikā izmantoja Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas darbinieks Ingūns Pičs.

Policists žurnālistam nosūtījis īsziņu, kurā vēstīts, ka “dzīve gara, gan tiksimies”. LTV valdes priekšsēdētājs Belte uzsvēra, ka šādas darbības tiek uztvertas kā reāli draudi žurnālista dzīvībai un veselībai, kā arī mēģinājumi ietekmēt preses brīvību un LTV kā masu informācijas līdzekļa redakcionālo neatkarību. Pēc LTV rīcībā esošas neapstiprinātas informācijas, attiecīgā persona ir arī interesējusies par LTV žurnālista dzīvesvietas adresi.

LTV ir vērsusies Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē ar lūgumu sākt faktu pārbaudi un veikt nepieciešamās darbības, lai novērstu iespējamo LTV žurnālista dzīvības un veselības apdraudējumu, kā arī mēģinājumu ietekmēt preses brīvību un LTV redakcionālo neatkarību.

Kā ziņots, saistībā ar žurnālistikas eksperimentu Jūrmalā, Jomas ielā 81, kur operācijas “Bistro ”Frics”” laikā aktualizēti jautājumi par mazā biznesa sākšanu un birokrātiskajiem šķēršļiem, pašvaldības policijas vecākais inspektors zaudēs amatu, ar disciplinārsodu jārēķinās arī būvvaldes vecākajai būvinspektorei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cerams, ka šo draudējumu neatstās bez ievērības gan drošības iestādes, gan masu mēdiji.Vai tiešām būvvaldes inspektore vēl strādā ?!Te jau parādījās lielākajā mērā neatbilstība amatam.

Draugiem Facebook Twitter Google+