Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
31. decembris, 2013
Drukāt

LZA: viens no šā gada sasniegumiem zinātnē – pētījumi vēža izzināšanā (2)

Foto: © aleksey ipatov - Fotolia.comFoto: © aleksey ipatov - Fotolia.com

Kā vienu no galvenajiem sasniegumiem zinātnē šogad Latvijas Zinātnes akadēmija (LZA) min pētījumu šūnu bioloģijā un ļaundabīgo audzēju molekulāro pamatu izzināšanā, paverot principiāli jaunas iespējas vēža ārstēšanā.

Tāpat šogad izstrādāta kvantu sūkņu teorija un tās pielietojums nanoelektronikā, kas tiek izmantots Eiropas galvenajās metroloģijas laboratorijās, bet zinātnieks Andris Ambainis guvis izcilus rezultātus kvantu skaitļošanas teorijā.

Šogad izpētīts pretestības pārslēgšanas mehānisms funkcionālos materiālos, paverot iespējas terabitu atmiņas izgatavošanai, kā arī pabeigts pētījums par bioloģiski aktīvajām vielām pārtikas produktos, to fasēšanai un uzglabāšanai pielietojot jaunākās iepakojuma tehnoloģijas, garantējot augstu kvalitāti un drošu realizācijas termiņu.

Latvijas Zinātņu akadēmija ir vairāku agrāk Latvijā pastāvējušu zinātnisko biedrību ideju un darbības mantiniece. Tās priekšteces ir 1815.gadā Jelgavā dibinātā Kurzemes Literatūras un mākslas biedrība un Rīgas Latviešu biedrības sastāvā 1869. gadā dibinātā Zinātnības (Zinību) komisija, kas 1932.gadā tika pārveidota par Zinātņu komiteju ar privātas zinātņu akadēmijas statusu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kur tad mūsu zinātnes izcilnieka A.Ērgļa zinātniskie darbi? Teica, ka viņš esot visvairāk pasaulē citētais latviešu zinātnieks.

  2. Ļoti nopietni darbi. Prieks par to, un apsveicu.

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+