×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

LZP dome deleģē tiesības ZZS izvirzīt Rīgas mēra kandidātu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Zaļās partijas (LZP) domes vairākums šodien nolēma Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdei deleģēt tiesības izlemt par ZZS saraksta līderi Rīgas domes vēlēšanās.

To žurnālistiem šodien pavēstīja LZP līdzpriekšsēdētājs Ingmārs Līdaka. Viņš norādīja, ka šis lēmums nemaina iespēju, ka ZZS valde var izlemt mēra amatam izvirzīt arī “zaļo” pārstāvi.

Šāds lēmums pieņemts neskatoties uz to, ka LZP valde kā mēra amata kandidātu iepriekš bija virzījusi partijas līdzpriekšsēdētāju Viesturu Silenieku.

Savukārt Rīgas nodaļa, kuras leģitimitāti gan apšaubījuši vairāki partijas vadības pārstāvji, apspriešanai bija izvirzījuši valdes priekšsēdētāja Edgara Tavara kandidatūru.

Silenieks savu kandidatūru atsauca, savukārt Tavars savu kandidatūru nav atsaucis, norādīja Līdaka. Kandidatūras atsaukšana vai neatsaukšana gan ir vērtējama kā formāls jautājums, jo ZZS valde pati izvēlēsies, kādu lēmumu pieņemt, norādīja politiķis.

Vaicāts, vai viņš būtu labākais ZZS Rīgas mēra amata kandidāts salīdzinājumā ar piemēram, ZZS valdes priekšsēdētāju Armanda Krauzi, Tavars atbildēja, ka, ja Krauze vēlētos kandidēt, viņš būtu labs kandidāts. Tad abi politiķi jautājumu par Rīgas mēra kandidātu varētu izdiskutēt kopīgi.

Politiķis norādīja, ka viņam nav informācijas, ka Krauze gribētu kandidēt. Tomēr Tavars ar īsziņas starpniecību ir prasījis ZZS valdes priekšsēdētājam, vai viņš konceptuāli būtu gatavs izskatīt iespēju startēt kā Rīgas mēra amata kandidāts, uz ko Krauze esot atbildējis apstiprinoši.

Kā iepriekš norādījis ZZS valdes priekšsēdētājs, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze, Silenieka izteikumi par iespējamo sadarbību ar partiju “Saskaņa” varētu apgrūtināt atbalsta sniegšanu viņam kā iespējamam ZZS kandidātam Rīgas mēra amatam.

Sarunas par ZZS Rīgas mēra amata kandidātu bija apturētas līdz LZP domes lēmumam par šī politiskā spēka apspriešanai virzāmo kandidātu. Lai kļūtu par ZZS Rīgas mēra kandidātu jāsaņem gan LZP, gan LZS akcepts.

Pašvaldību vēlēšanas notiks jūnija sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piezvaniet kremli, Pūtiņš izvēlēs Jums kandidātu Rīgas mēram.

  2. Piezvaniet Kremlim, Pūtiņš izvēlēs Jums kandidati, Rīgas mēram.

Draugiem Facebook Twitter Google+