Latvijā
Politika

“LZP” kongresā pieņem rezolūciju par OIK atcelšanu1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Makare/LETA

Latvijas Zaļā partija (LZP) sestdien kongresā pieņēma rezolūciju par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu.

Politiskais spēks rezolūcijā mudina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV) nodrošināt, lai tiktu nekavējoties atcelta OIK maksājuma piemērošana uz gadījumiem, kuri nav uzskatāmi par atbalstu atjaunojamo energoresursu ražošanai un nav saistīti ar privātpersonu kompensāciju prasību riskiem.

Tāpat LZP aicina izvērtēt amatpersonu atbildību vai bezatbildību, kuras rezultātā Latvijas elektroenerģijas patērētāji ir maksājuši un joprojām maksā nepamatoti augstus rēķinus.

Kongresā arī pieņemta rezolūcija, kas paredz nekavējoties aizliegt glifosāta lietošanu pilsētu publiskajās zonās, parkos, bērnudārzu un skolu tuvumā, bērnu spēļu laukumos, kā arī mazdārziņu tuvumā.

Tāpat LZP rosina iespējami īsākā termiņā noteikt bioloģiski pamatotus ierobežojumus glifosātu lietošanai aizsargjoslās ap apdzīvotām vietām, bioloģiskajām saimniecībām, vērtīgajiem zālājiem un īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām.

Politiskais spēka arī aicina pakāpeniski ierobežot un līdz 2022.gadam pilnībā aizliegt izmantot Latvijā glifosāta herbicīdus, “kuru ietekme uz cilvēkiem tiekot saistīta ar vēzi un kuru lietošana negatīvi ietekmējot ekosistēmas”.

Saistītie raksti

Herbicīdi veido lielāko daļu pesticīdu un glifosāts ir visvairāk izmantotais herbicīds Eiropas lauksaimniecībā, norāda LZP. “Ir daudz pierādījumu par glifosāta negatīvu ietekmi uz vidi un bioloģisko daudzveidību, tāpat zinātnieki ir atklājuši satraucošu kopsakarību: nevis lielas, bet mazas pesticīdu devas bojā cilvēka endokrīno sistēmu,” teikts rezolūcijā.

LZP pieņēma rezolūciju pret veselībai bīstamu iepakojumu. Tajā LZP mudina atbalstīt bisfenolu A (BPA) saturošu pārtikas iepakojumu pilnīgu aizliegumu. Partija mudina izvērtēt iespējas ierobežot BPA saturoša iepakojuma nokļūšanu Latvijas dabas vidē.

LZP ir viena no Zaļo un zemnieku savienību veidojošām partijām.

LA.lv