Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
20. oktobris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Melnais Kārlis skatīsies pa atslēgas caurumu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kārlis Šadurskis

Drošības policija sniegusi svarīgu paziņojumu. Ka būšot noderīgi Izglītības likuma labojumi, kas dos tiesības atlaist valstij un Satversmei nelojālus pedagogus, ierobežojot ārvalstu centienus ietekmēt Latvijas izglītības sistēmu. Tas uzreiz lika zvērot asāko sociālo aktīvistu acīm un nopinkšķēties jūtelīgākajiem – Šadurskis un slepenpolicija iepūtuši vienā medību ragā! Tagad ar plurālisma un skolotāja patstāvības apspiešanu uzvilkšot kaklasiksnas, nepaklausīgos cujināšot un vajāšot. Melnais Kārlis ar inspektoriem uzmanīšot skolas, kā zirneklis vaktē saķertu mušu, un Latviju pārvērtīs par policejisku valsti. Tā dūmoja ne vien no krievu skolu aizsardzības štābiem, bet arī progresisti, kam nepatīk vecmodīgums, ka Latvijā nav kā Norvēģijā, kur sīkais jau no sešu gadu vecuma drīkst izvēlēties, vai viņš turpmāk pēc dzimuma būs sieviešu vai vīriešu kārtas īpatnis.

Līdz šim bija vērojami pūliņi panākt, lai sveša acs ne pa atslēgas caurumu, ne pa vēdlodziņu neieskatās krievu skolu lietās. Vai tur būtu kas slēpjams? Mūsu nacionālajai pašcieņai raksturīgi Izglītības ministrija pagaidām ļāva dzīvei iet savu gaitu, kā strauss bāza galvu smiltīs. Drošībniekiem acīmredzami ir informācija, ka krievu skolās māca ne tikai Puškinu! Reti kurais vecāks piekritīs, ka bērnus skolo putinists, okupācijas noliedzējs un vēstures interprets pēc Latvijas mācību iestādēs paslepu ienestām, Krievijā izdotām grāmatām. Taču šādi “ārvalstu centieni” bijuši, lai daļa jaunās audzes būtu mucā dzimuši, mucā auguši un ēdināti no satelītšķīvja ar Krievijas TV garīgo barību. Īpaši Rīgā, kur pie varas “Saskaņa”, virsvadoņiem gribētos, lai no cittautiešu skolu konveijera jaunieši izripo kā apaļi, sarkani tomāti, Ušakova balsotāju pilnasinīga nākamā maiņa. Tam par spīti ir noteikts valstiskas izglītības satvars, kas jāievēro pat segregētā sistēmā, kāda ir Latvijā. Ļoti ticami, ka minoritāšu skolās strādā daudzi labi profesionāļi, kuri māca bērnus apieties ar ūdenskrāsām, ielauzīties aritmētikā, pazīt vēstures titānus un apgūt zinības no alfas līdz omegai, turklāt cīnās ar mazgadīgiem pīpmaņiem. Domājams, ir tādi pedagogi, kuri iesaka vairāk pieslieties latviešu valodai, kultūrai, godāt Latviju kā dzimteni. Daudzi direktori izlaidumniekiem vēlē – ticiet un strādājiet Latvijai, un pat grūtgalvīši divnieku karaļi izmācīti atsaukties: “Da zdravstvujet naš prezident Vejoņis!” Tas katras skolas pienākums – audzināt jaunatni par pilnvērtīgiem valsts pilsoņiem.

Tomēr ārpus noslēgtības četrām sienām izplūduši nesmukumi. Skolēni vervēti paramilitārām vasaras nometnēm Krievijā, svešas ideoloģijas, vēstures potēšanā skolmeistari ieklīduši nemarķētā teritorijā – atklāti sakot, aiz daža pedagoga pensneja slēpies rūdīts propagandists. Taču pat tad, ja atzīšanās nelojalitātē klaji nākusi no pirmavota Rafaļska, šim učukam ministrija nespēja parakstīt neko vairāk par dr. Tereško nomierinošo tējiņu. Tagad situācija mainīsies. Tāpēc spiedzieni un klaigas.

Pievienot komentāru

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (3)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Uzmanību! Nikns ražotājs!

“Dogo” ražotājs nikns

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) paziņojis, ka uzņēmuma “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu jeb urīnvielu. Taču “Tukuma straumes” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks aģentūrai LETA teicis, ka šāda viela nav atrodama un nevarot būt pieejama uzņēmuma ražotajā suņu un kaķu barībā. Podnieks izteicis pieļāvumu, ka PVD rezultāti neatbilst patiesībai un ka laboratorisko analīžu rezultātus varētu būt viltojušas tās pašas personas, kas īstenojot nomelnojošo kampaņu pret “Tukuma straumi”. Starp “Tukuma straumi” un veterinārārstiem 2015. gada martā pēc suņu slimības – barības vada sašaurinājuma – uzliesmojuma sākās konflikts. Saslimšanas cēloņu izpētē ieguldīti lieli resursi, taču analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt šīs slimības izraisītājas. Novembrī paredzēta tiesas sēde, kurā skatīs pēc suņu barības “Dogo” ražotāja prasības ierosināto civillietu par neslavas celšanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ierosināja lietu pēc “Tukuma straume” pieteikuma pret 17 fiziskām un juridiskām personām – veterinārārstiem – par 458 411 eiro solidāru piedziņu.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Draugiem Facebook Twitter Google+