Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
18. septembris, 2012
Drukāt

Mācāmies arī miegā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izraēlas zinātnieki nākuši klajā ar iepriecinošām ziņām studentiem, kuri lekciju laikā auditoriju pēdējās rindās ļaujas nelielai snaudai, proti, cilvēki jaunas lietas spēj apgūt arī miegā, raksta žurnāls “Nature Neuroscience”.

 

Eksperimenta laikā tika novērots, kā aizmiguša cilvēka prāts sasaista smaržas un skaņas. Pētījuma laikā tā autori sekoja līdzi izmaiņām cilvēku nāšu darbībā un noskaidroja, ka patīkams aromāts liek cilvēkam veikt dziļas ieelpas, kamēr nepatīkams, piemēram, sapuvušas zivs smaka, dusošajiem eksperimenta dalībniekiem lika uz mirkli vispār pārstāt elpot. Pētījuma nākamajā etapā novērots, kā joprojām miegā ieslīgušie cilvēki šīs smaržas sasaista ar skaņu. Proti, kad tika atskaņotas priecīgas dziesmas, eksperimenta dalībnieki atkal veica dziļas ieelpas. “Nākamajā dienā, kad šie cilvēki bija pamodušies, viņiem atkal atskaņoja mūziku. Kaut viņu apziņā nebija nekādu pazīmju, ka naktī viņi klausījušies tieši šos skaņdarbus, elpošanas veids liecināja par kaut ko citu,” britu laikrakstam “The Independent” stāstīja Izraēlas Vīzmana zinātnes institūta pārstāvis. “Kad tika atskaņota mūzika, kuru viņi miegā bija saistījuši ar patīkamajām smaržām, viņi atkal veica dziļas ieelpas. Taču, izdzirdot otrā tipa skaņas, viņu ieelpas bija īsas un seklas.”

Viens no pētījuma autoriem Anats Arzi skaidrojis: “Līdz šim uzskatīja, ka miegā smadzenes spēj apstrādāt, uzņemt un nostiprināt jau zināmu informāciju, bet nespēj iemācīties kaut ko jaunu. Mēs pierādījām pretējo. Protams, ir kaut kāda robeža, un ne visu cilvēks spēj iegaumēt, kamēr guļ.” Nākamajā pētījuma stadijā izraēliešu zinātnieki grib noskaidrot, vai līdzīgi jaunas zināšanas spēj uzņemt cilvēki, kuri atrodas komā.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+