×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Mācībās “Open Spirit” Baltijas jūrā nedēļas laikā atrasti 36 sprādzienbīstami priekšmeti

U.S. Navy photoU.S. Navy photo

Starptautiskajās mācībās “Open Spirit 2015” Baltijas jūrā nedēļas laikā atrasti 36 sprādzienbīstami priekšmeti, ziņo Igaunijas mediji.

Mācību laikā atrastas 35 jūras mīnas un viena torpēda, no kurām gandrīz puse jau neitralizēta. Vislielākais daudzums sprādzienbīstamo priekšmetu – 26 jūras mīnas un viena torpēda – atrasts pie Naisāres un Egnas salām, kas atrodas uz ziemeļiem no Tallinas.

Pēc Igaunijas mediju ziņotā, Irbes jūras šaurumā nedēļas laikā atrastas trīs mīnas.

Kā jau LETA ziņoja, pirmdien sākās starptautisko mācību “Open Spirit 2015” jūras fāze, kuras laikā Tallinas līcī un Irbes jūras šaurumā meklēs un iznīcinās no kara laikiem saglabājušos sprādzienbīstamos priekšmetus.

Gadskārtējo mācību, kuras rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, uzdevums ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejošanas rajonus no Baltijas jūras dzelmēs palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem. Starptautiskā operācija palīdz pilnveidot štābu, mīnu kuģu un to ūdenslīdēju-atmīnētāju komandu sadarbību, taktiku un procedūras.

Mācību uzdevumus kuģi veiks vairākās kuģu grupās. Pirmajā grupā iekļauti galvenokārt NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi. Pašreiz šīs kuģu grupas flagmanis ir Nīderlandes kuģis “Donau”. Mīnu meklētāju grupu veido Beļģijas kuģis “Lobelia”, Lielbritānijas “Quorn” un Vācijas “Auerbach”, Nīderlandes “Willestamdt”, Polijas
“Mewa”, Norvēģijas “Rauma”, Lietuvas “Skalvis” un Francijas kuģis “Eridan”.

Savukārt otro kuģu grupu veido Latvijas vadītās Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras kuģi – flagmanis Jūras spēku flotiles kuģis “Virsaitis”, kā arī vēl seši kuģi no Lietuvas, Norvēģijas, Igaunijas un Zviedrijas.

Mācībās piedalās arī kuģu ūdenslīdēju-atmīnētāju grupa, kurā darbojas Zviedrijas, Vācijas, Igaunijas, ASV, Kanādas, Polijas un Latvijas ūdenslīdēji, un viņus atbalsta Igaunijas Jūras spēku kuģis.

Igaunijas Jūras spēku vadītajās mācībās, kuras notiek no 15. līdz 29.maijam, piedalās vairāk nekā 700 karavīru, 19 kuģi, septiņas ūdenslīdēju komandas un štābu personāls no 15 valstīm, kā arī divām mīnu kuģu vienībām –
Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras un NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas.

Mācības “Open Spirit” ir gadskārtējā alianses programmas “Partnerattiecības mieram” operācija jūras mīnu un citu sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+