×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2018
Drukāt

Mācības “Zapad” imitējušas plašu militāru uzbrukumu pret NATO (7)

Mācības "Zapad". Foto Reuters/Scanpix/LETAMācības "Zapad". Foto Reuters/Scanpix/LETA

Pērnruden notikušajās militārajās mācībās “Zapad 2017” Krievija imitēja pilna mēroga karu pret NATO, intervijā Vācijas laikrakstam “Bild” norādījis Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris Riho Terrass.

Jau ziņots, ka tādu apgalvojumu 19.decembrī šai avīzei izteica divi anonīmi kādas rietumvalsts izlūkdienesta eksperti. Pēc viņu teiktā, Krievijas pēdējā laika lielākie militārie manevri “Zapad” nebija ne pretterorisma, ne arī tikai uz aizsardzību orientētas mācības, bet gan spēku pārbaude plaša mēroga konvencionālam karam pret NATO Eiropā un Baltijas valstu sagrābšanai.

Kā norāda laikraksts, ņemot vērā “jautājuma ļoti jutīgo dabu”, kā to formulējušas dažādu valdību amatpersonas, līdz šim minētajam apgalvojumam nebija saņemts nekāds oficiāls apstiprinājums, bet tagad Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris to izteicis.

“Ar “Zapad 2017″ Krievija imitēja plaša mēroga militāru uzbrukumu pret NATO. Tas bija vērsts ne tikai pret Baltijas valstīm, jo manevri bija izvērsti plašā reģionā no Tālajiem Ziemeļiem līdz Melnajai jūrai. Šo mācību vēriens un mērogi bija daudz plašāki, nekā tika oficiāli paziņots,” izteicies Terrass.

Iepriekšējā intervijā, citējot anonīmus rietumvalsts izlūkdienesta ekspertus, “Bild” rakstīja, ka mācībās “Zapad 2017” izmēģināta Baltijas valstu un Baltkrievijas sagrābšana un vienlaikus “šoka kampaņa” pret tādām valstīm kā Vācija, Nīderlande, Polija un Norvēģija, kā arī aliansē neietilpstošajām Somija un Zviedrija.

Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs iepriekš atzinis, ka Krievijas un Baltkrievijas kopīgo mācību “Zapad 2017” mērogi bija krietni plašāki, nekā Maskava pirms tam tika ziņojusi.

Mācību “Zapad 2017” aktīvais posms norisinājās no 14. līdz 20.septembrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Krievam patīk zagt un karot
  Kapsētas ar līķiem barot.
  Mierīg’ dzīvot, mierīg’ strādāt
  Par sev’ un savu ģimen’ gādāt –
  To viņš negrib un ar neprot,
  Labāk šņabja dīķī plostot!

  Kaimiņzemes neliek mierā,
  Gar robežām ar tankiem cierā;
  Brēc, ka latvis taisās uzbrukt,
  Ka visa Impērij’ var izjukt!
  Pūķins rīkojas kā cars,
  Jo tam kaujiniecisks gars.

 2. Krievi nelien pie ASV robežām???? AK VAI, KUR TAD VIŅI LIEN AR SAVĀ ZEMŪDENĒM, IZNĪCINĀTĀJIEM, FREGATĒM???? Liekas, ka ” interesanti” pats ir nomīzies zeņķis līdz ausīm un vēl smadzenes nav izžuvušas!

 3. Nekad vairs 1940. gadu ! Atbildēt

  Pūķinam ir pašnāvnieciskas tieksmes.

 4. ko tad militārajās mācībās vēl citu vajadzēja imitēt – pilna apjoma mieru?! Jeņķi pielien pie pašas Krievijas robežas un tad nu brīnās, mutes ieplētuši… Nav manīts, ka krievi tā līstu pie ASV robežas, bet, ja līstu, interesanti kādas mācības tad jeņķi rīkotu, visticamāk, ka nekādas, būtu pārmīzuši un panikā laistos.

 5. la uzticiga savam sauklim- ne dienu bez naida kurināšanas. publicē kātrejos propogandas melus

Draugiem Facebook Twitter Google+