×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Mācību priekšmetam skolās “Datorika” izveidoti pieci programmu paraugi, sākot no 1.klases

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs (VISC) mācību priekšmetam “Datorika” izveidojis piecus programmu paraugus dažādām klašu grupām ar atšķirīgu zināšanu un specializācijas līmeni, pirmdien informēja IZM valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Evija Papule.

No nākamā mācību gada 155 skolās tiks sākta programmas aprobācija, kuras laikā tiks iegūta pieredze par to, kā šādu priekšmetu mācīt labāk un kādi uzlabojumi vēl nepieciešami. IZM iepriekš norādīja, ka “Informātiku” skolās māca no piektās klases, taču, ņemot vērā mūsdienu tendences, bērni jaunās tehnoloģijas sāk lietot krietni ātrāk.

Mācību programmas paraugs izstrādāts izglītības iestādēm “Datorikas” apguvei no 1. līdz 9.klasei skolām, kuras īsteno pamatizglītības matemātikas, dabaszinātņu un tehnikas virziena programmu, piedāvājot “Datoriku” kā atsevišķu mācību priekšmetu.

Izstrādāts mācību programmu paraugs integrētai “Datorikas” apguvei no 1. līdz 3.klasei, kā arī mācību programmas paraugs no 4. līdz 6.klasei. Tāpat mācību programmas paraugs no 7. līdz 9. klašu skolēniem.

Speciālisti arī izveidojuši mācību programmas paraugu padziļinātai datorikas jautājumu apguvei no septītās līdz devītajai klasei. Programma paredzēta skolēniem, kuri izrādījuši padziļinātu interesi par programmēšanu un algoritmiem.

VISC vadītājs Guntars Catlaks akcentēja, ka programmu paraugi VISC mājaslapā būs pieejami šīs nedēļas laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+