×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Mācību “Steadfast Jazz” laikā Baltijā strauji pieaudzis kiberuzbrukumu skaits (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Karavīri mācību laikā Ādažu poligonā.

Militāro mācību „Steadfast Jazz 2013” laikā Baltijas valstīs strauji pieaudzis kiberuzbrukumu mēģinājumu skaits, portālu “LA.lv” informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

AM norāda, ka tās rīcībā esošā informācija liecina, ka pret Latviju un pārējām Baltijas valstīm ticis vērsts kiberuzbrukums, kura laikā vizuāli tiek izmainīts mājaslapu izskats.

Mājaslapās parādījušies uzraksti, ka to darbība tiek pārtraukta un šo lapu drošības parametri neatbilst NATO Kiberaizsardzības izcilības centra prasībām. Turklāt paziņojumā tiek pieminētas pašreiz notiekošās NATO mācības „Steadfast Jazz 2013”, kā arī pievienots alianses logotips.

Papildus tam trīs Baltijas valstu un Polijas aizsardzības nozares, kā arī citu nozaru darbinieki ir saņēmuši viltotas elektroniskā pasta vēstules, kas izsūtītas NATO Kiberaizsardzības izcilības centra vārdā.

Vēstulēs teikts, ka centrs mācību „Steadfast Jazz 2013” laikā ir veicis drošības sistēmu pārbaudi un konstatējis, ka saņēmēja pārstāvētās iestādes informācijas drošība neatbilst centra un arī NATO kiberdrošības prasībām. Tāpat norādīts, ka plašāku informāciju iespējams uzzināt, kontaktējoties ar NATO Kiberaizsardzības izcilības centru.

AM aicina sabiedrību informēt Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju (CERT.LV) par līdzīgiem incidentiem.

Par šiem kiberuzbrukumiem šodien valdības slēgtajā daļā ministrus informējis Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), aģentūrai LETA apstiprināja ministra preses sekretāre Inga Saleniece.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un Polijā sākās NATO Reaģēšanas spēku militārās mācības “Steadfast Jazz”, kurās piedalās seši tūkstoši sauszemes, jūras un gaisa spēku karavīru un kas kļūs par vērienīgākajām kopš aukstā kara beigām.

Mācības ilgs līdz 9. novembrim, un tajās tiks pārbaudīta gan NATO Reaģēšanas spēku gatavība, gan alianses valstu aizsardzības spējas. Vienlaikus mācības būs zīmīgas ar to, ka tās notiek laikā, kad militārā alianse atrodas savas identitātes meklējumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Paši pūta, paši dega.
    Kas zobenu ceļ, no zobena krīt.
    Nekā personīga, bet tos kiberuzbrukumus savam mobilajam telefonam es izbaudu jau veselu nedēļu – katra saruna 2reiz jāpārzvana. Zvaniem gan saņemtajiem, gan zvanītajiem laiž virsū veca pulksteņa modinātājzvanam līdzīgu tirkšķi/troksni. Zvanu uz LMT – viņi saka ka dēļ vētras. Muldēšana.

  2. vajag nogriezt kjiinas un krievijas ip adreses 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+