×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Mācīsies daudz no Latvijas

etiopija_tk_pol2

“Tas ir gods un ļoti svarīgi būt par pirmo savas valsts vēstnieku Latvijā – valstī, kura strauji aug, ņemot vērā, ka pats esmu no attīstības valsts,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīja Etiopijas Federatīvās Demokrātiskās Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kasu Jilala.

 

“Es jūtu, ka šādi veidoju savas valsts vēsturi,” sacīja vēstnieks. Viņš uzsvēra, ka Etiopija var daudz mācīties no Latvijas informācijas tehnoloģiju un mašīnbūves jomā, kā arī kultūras pētniecībā. “Latvija uz Etiopiju varētu eksportēt augsto tehnoloģiju produktus,” teica vēstnieks. Viņš atgādināja, ka viņa valstī dzīvo vairāk nekā 80 miljoni iedzīvotāju un tajā ir bagāta kultūra un etniskā daudzveidība – valstī ir vairāk nekā 80 dažādu tautību. “Tomēr mums ir daudz ko mācīties no Latvijas mākslas, mūzikas un kultūras jomās,” sacīja vēstnieks.

K. Jilala dzimis 1948. gadā. Pildījis Etiopijas infrastruktūras ministra amata pienākumus no 2000. līdz 2005. gadam, kā arī bijis darba un attīstības ministrs no 2005. līdz 2010. gadam. Iepriekš bijis Etiopijas prezidenta padomnieks un premjerministra vietnieks, kā arī nodarbojies pedagoģisko darbu augstskolās. Kasu Jilala ir filozofijas doktors. Grāds iegūts Redingas universitātē Lielbritānijā. Vēstnieks rezidē Briselē Beļģijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+