Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Mācīsies programmēt

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunajā mācību gadā kopumā 100 3. un 4. klašu skolnieces Rīgā, Kuldīgā, Preiļos, Ogrē un Jelgavā bez maksas apmeklēs “Learn IT” programmēšanas nodarbības.

Mācības notiks, pateicoties “Tele2 Shared Service Center” stipendijām, ko uzņēmums piešķīris skolniecēm. Mācības tiks rīkotas pilsētās, no kurām bija saņemts visvairāk pieteikumu stipendijām.

Meitenes iepazīsies ar modernām vizuālās programmēšanas platformām, rakstīs savas pirmās programmas un mācīsies kontrolēt robotus. Apmācībām beidzoties, meitenes būs apguvušas programmēšanas pamatprincipus – secība, cikli un funkcijas. Šo nodarbību mērķis galvenokārt ir sniegt ieskatu par programmēšanas radošo pusi un radīt izpratni par šīs zinātnes principiem mūsu ikdienas darbībās. Programmēšana nav tikai profesija, tā ietver arī problēmu risināšanas un loģiskās domāšanas attīstīšanu, kas ir pamats daudzām nākotnē nepieciešamām prasmēm. Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes liecina, ka līdz 2020. gadam darba tirgū Latvijā trūks vairāk nekā 4200 IKT jomas darbinieku.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (27)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+