×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Mācīsimies no Somijas pārveidot izglītības sistēmu

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Latvijas prezidents Andris Bērziņš viesojās darba vizītē Somijā, kur izteica pateicību savam Somijas kolēģim Saulem Nīnisto par Latvijai sniegto palīdzību izglītības jomā. Tikšanās notika Somijas prezidenta vasaras rezidencē Kultarantā.

 

“Somija ir viena no valstīm, kurā ir labākā izglītības sistēma pasaulē. Tā ir orientēta uz bērnu kā indivīdu, kura paredz, ka katrs bērns var sasniegt ideālu līmeni mācībās. Prezidentam šāda pieeja šķiet simpātiska un noderīga Latvijai,” sacīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Latvijas prezidents izteicis pateicību par jau notikušajiem semināriem izglītības jomā Somijas vēstniecībā Latvijā.

Viņš apliecinājis, ka Latvija ar Somija šajā jomā sadarbosies, iepazīstot Somijas pieredzi pamatizglītības, vidējās, profesionālās un augstākās izglītības jomā. Somijas prezidents informējis par savas valsts pieredzi izglītības programmu pielāgošanai darba tirgū, lai augstskolu absolventi saņemtu ne tikai tehnisku izglītību, bet arī komerczinības un komunikāciju zinības, lai jaunieši varētu iesaistīties uzņēmējdarbības vidē un kļūt par uzņēmējiem. Latvijas prezidents novērtējis šo pieeju un atzinis, ka arī Latvijā tāda būtu nepieciešama.

Somijas prezidents paudis atbalstu Latvijai, lai mūsu valsts iestātos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Latvija jau publiski paudusi vēlēšanos tajā iestāties, un jūlijā OECD padomē sākusies neoficiāla diskusija par jaunu valstu uzņemšanu. L. Krapāne uzsvēra, ka no iestāšanās OECD būtu daudz ieguvumu un tas pavērtu Latvijas plašākas iespējas ekonomikā un citās jomās, ja Latvija tiktu uzņemta šajā ekonomiski attīstīto valstu “klubā”.

 

Abi prezidenti pārrunājuši arī enerģētikas projektus, kuros iesaistīta Latvija un Somija. A. Bērziņš apliecinājis, ka Latvija piedalīsies “Nordpoolspot” enerģētikas biržā. Tas nozīmē, ka “Latvenergo” varēs piedāvāt savu elektroenerģiju brīvajā elektroenerģijas tirgū un to varēs iegādāties juridiskas personas.

 

Vēlmi iesaistīties biržā uzslavējis arī Somijas prezidents. Abu valstu vadītāji īsi apsprieduši arī sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību Baltijas reģionā. A. Bērziņš uzsvēris, ka jautājums jo-
projām paliek atvērts, bet Latvija var piedāvāt arī iespējas uzglabāt gāzi Inčukalna gāzes krātuvē. To paredzēts apskatīt Somijas prezidenta vizītes laikā, kas varētu notikt nākamgad. Abi prezidenti apsprieduši arī jautājumus, kas skar eirozonu un tās krīzi. S. Nīnisto paslavējis Latviju par veiksmīgu ekonomiskās krīzes pārvarēšanu un atbalstījis Latvijas ceļu uz eiro ieviešanu un iestāšanos eirozonā jau 2014. gadā.

A. Bērziņš viesojās arī Turku pilsētā, kur viņam par godu Sāristomeri laukumā tika atklāta goda plāksne ar viņa vārdu un uzvārdu. Tā esot Turku pilsētas tradīcija, ka ievērojamiem cilvēkiem tiek veltītas šādas plāksnes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+