×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Mācītāji: novērsties no bēgļiem nebūtu kristīgi (25)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāle.

Vai Latvijai jāuzņem svešai reliģijai un kultūrai piederoši bēgļi?

Edgars Cakuls, Rīgas Vissvētākās Trīsvienības draudzes prāvests:

“No kristīgā viedokļa tas ir pienākums – palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Taču nav precīzi definēts, vai uzņemam cilvēkus, kuri izdzīti no mājām kara dēļ un kuriem draud nāves briesmas, vai uzņemam tos, kas vajadzīgi kā darbaspēks. Ja pirmais variants, tad man kā kristietim tur nav ko iebilst. Ja otrais gadījums, tad kādēļ simtiem tūkstošu mūsu pašu cilvēku bija spiesti paši doties meklēt ekonomisku glābiņu citur? No šāda aspekta valdības rīcība izskatās pat amorāli – vispirms no valsts spiesti izbraukt pamatiedzīvotāji, pēc tam viņu vietā tiek ievesti ārzemnieki, lai kompensētu darbaroku trūkumu. Ja valsts atbildīgi vēlas risināt šo problēmu, ekspertiem jāizvērtē, kā atšķirīgas kultūras cilvēki spēs sadzīvot ar mūsu tradīcijām un kultūru. Lai nerastos kādi konflikti un citi riski, ko ļoti precīzi aprakstījis arī jūsu komentētājs Franks Gordons. Pats savā dzīvē gan esmu saticis ļoti daudz musulmaņu, bet neviens nav bijis agresīvs ticības atšķirību dēļ.”

Kaspars Simanovičs, Rīgas Lutera draudzes mācītājs:

“Atbilde uz jūsu jautājumu ir – viennozīmīgi jā. Ja mēs raugāmies no teoloģiskā, bibliskā viedokļa, tad īpaši jau Vecās Derības morālais imperatīvs balstās izredzētās tautas pašu pieredzē – kā ebreju tauta Mozus vadībā izkļuvusi no verdzības Ēģiptē. Kad Dievs dod baušļus un norādījumus, kā tālāk dzīvot, kā īstenot savu brīvību, tad tie visi centrējas ap vienu vienkāršu atziņu – atceries, kā gāja tev pašam, un nedari pāri citiem cilvēkiem – nedari pāri svešiniekam, nedari pāri atraitnei, bārenim. Respektīvi – ja tev ir tāda iespēja, pieņem tos, kuriem klājas grūtāk nekā tev, kuri vājākās pozīcijās nekā tu pats. Tie pārsimts cilvēki nekādā veidā nerada apdraudējumu ne mūsu drošībai, ne ekonomikai, ne reliģijai, ne kultūrai. Man drīzāk izskatās, ka daži politiķi izmanto tādas dabiskas cilvēka izjūtas kā bailes no svešā, lai uzkurinātu emocijas un stiprinātu savas politiskās pozīcijas.”

Raimonds Locs, Bauskas baptistu draudzes mācītājs:

“Mums kā kristiešiem jāizrāda sapratne, līdzcietība un palīdzība arī pret citu reliģiju un kultūru pārstāvjiem. It sevišķi, ja viņi vēršas pie mums pēc palīdzības. Manuprāt, nebūtu pareizi uz ikvienu islāmistu skatīties kā uz neprognozējamu un bīstamu personu. Tikpat neprognozējams un bīstams var būt arī fanātisks kristietis. Vēl viens iemesls palīdzēt ir tas, ka savulaik citas valstis līdzīgā situācijā palīdzēja mūsu vecākiem un vecvecākiem, kuri bēga no represijām. Kristietības pirmsākumos arī kristieši Romas impērijā tika vajāti, bija spiesti slēpties un doties bēgļu gaitās. Tas ir valdības jautājums, bet mēs no baznīcas viedokļa un savas konfesionālās piederības neredzam nekādus pretargumentus, ka šie cilvēki nevarētu te braukt. Gluži otrādi! Vienlaikus gluži praktisku iemeslu dēļ nevajadzētu pieļaut, lai uz Latviju plūst bēgļu tūkstoši, jo tādu daudzumu mēs vienkārši nespēsim nodrošināt ar nepieciešamo.”

Nikolajs Tihomirovs, Latvijas pareizticīgo baznīcas Sinodes loceklis:

“Mēs savā lokā šādu jautājumu nevērtējam. Tas ir politiķu jautājums, bet mēs cenšamies politikā nejaukties. Arī publisku viedokļa izteikšanu varētu uzskatīt par iejaukšanos un ietekmēšanu, tādēļ atturamies no komentāriem. Turklāt baznīcas vadībai nav pieejama visa tā informācija, kas politiķiem, lai varētu izdarīt pilnvērtīgus secinājumus. Vispārīgi runājot, tas ir pats par sevi saprotams, ka jāpalīdz grūtībās nonākušiem cilvēkiem. Taču, kā to vislabāk izdarīt, ir jautājums, kur politiķiem un sabiedrībai diskusijas ceļā jānonāk pie kopsaucēja.”

UZZIŅA

6. jūlijā Ministru kabinets apstiprināja, ka Latvija divu gadu laikā Eiropas Savienības pārvietošanas programmas un mītnesvietas maiņas programmā solidāri uzņems kopumā 250 bēgļus, kuriem ir nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

9. jūlija neformālā Tieslietu un iekšlietu padomē Luksemburgā tika panākta vienošanās par 20 000 bēgļu pārvietošanu no trešajām valstīm, no kuriem Latvija 
uzņems 64 bēgļus. Savukārt par 
40 000 bēgļu pārvietošanu no Itālijas un Grieķijas galīgā vienošanās Luksemburgā vēl netika panākta.

Jautājums par bēgļu uzņemšanu Latvijā radījis nesaskaņas koalīcijas partiju vidū. 10. augustā šo jautājumu iecerēts skatīt koalīcijas sanāksmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Dikti jau gribētos pievienoties macītaju kvelajām runām un pozitīvajai attieksmei visos pasaules jautājumos jo pats arī esmu kristietis, bet es šeit redzu labi organizētu Kristietības un vēcās Eiropas suicīdu. Kad musulmaņu kritiskā massa pārniegs zināmu robežu mums kristiešiem vainu būs jāpieņem islams vainu jābēg. Jo priekš musulmaniem neeksistē citas reliģijas , ir tikai atkritēji un viņi. Tas ka viņi oficialās tikšanās reizēs uzvedas cienīgi nenozīmē ka pagriežot muguru nedabūsi dunci. Viņu mentalitāte un kultūra visnotaļ atšķiras no mūsējās. Un nekādā veidā neiederas mūsējā. Tapēc labāk viniem palīdzēt visos veidos bet viņu zemē. Nepavelti Dievs mūs izmitinājis dazādos reģionos un devis dažādas ticības. Protams ka visi musulmaņi nav slikti un visi kristieši nav labi.Mēs vienkk esam savadāki. kad sakās ģeopolitiskās kataklizmas tad jebkura ideja un reliģija tiek pārvērsta par ieroci. Neaizmirsīsim to! Labāk lūgsim Dievu lai viņi atgriežas savās zemēs un sakārto savas valstis kā Dievam tas tīk.

 2. Vai Eiropas tautu un valstu islamizacija ir kristigas ticibas pamats ? Vai Eiropas masveidiga parpludinasana ar musulmaniem,kuru starpa ir,ka pierada pasreizejie petijumi,apmeram 10 % “islama valsts” teroristi ,un apmeram 10 % organizetas kriminalitates parstavji,pec multi -kulti kreiso debiliku un baznicu parstavju domam,neapdraud Eiropas valstu un eksistenci ?!
  Vai Vatikans nevelas sava valsti pienemt islamistu ” sveta kara ” teroristus ?!
  Vai Latvija nepietiek ar okupantu masam,ka vel japienem islamistu teroristi ?!

 3. Tā jau tas ir, taču latvieši 1960. gados pieredzēja masveidīgu, svešas mentalitātes cittautiešu ieplūšanu Latvijā, kas beigās izmainīja arī latviešus, sašķeļot tos “latvijiešos” un latviskuma glabātājos, kas pēdējiem spēkiem turas pie latviskuma un kurus pat valdošā elite dēvē par “nacionālistiem”. Vēsturiskā atmiņa glabā ziņas par vācu, poļu, zviedru un krievu laikiem. Mēs esam gadsimtos šķelta tauta un tāpēc pastāv bailes, ka vēl vienu “atšķaidīšanu” latvieši neizturēs. Īpaši, ja ir zināmas jau izzudušas baltu tautas: prūši, jātvingi, galindi… Senākā vēsturē ir zināms Senās Romas impērijas piemērs. Vai Eiropu negaida tāds pats liktenis? Ir taču robeža, līdz kurai var asimilēt iebraucējus. Tālāk jau noteicēji kļūst viņi.

 4. Kāpēc no viņiem ir novērsusies pat Āfrikas savienība?

 5. Rotšildcūkām beigas... Atbildēt

  Jā, kamēr to ASV tauteli neatbrīvos no Volstritas-Pentagona salašņām, tur viss kļūs arvien sliktāk, iesk. citas valstis…

 6. Vai jūs paši,tēlojot te žēlsirdīgos samāriešus,esat gatavi uzņemt savās mājās kaut katrs pa vienam bēglim? Īpaši vēl ņemot vērā,ka sunnīti un šiīti var turpināt apkarot viens otru pat Latvijā!

 7. Kurš saka,ka jānovēršas? Atbildēt

  Ir jāpalīdz! Bet ne jau musulmaņus tādēļ jādeportē uz Latviju pat no Āfrikas,un kristiešu baznīcas iespējami vairāk jāpapildina ar mošejām un minaretiem! Latvija to arī dara,sniedzot finansiālu palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),saskaņā ar Briselē,2014.gadā parakstīto nolīgumu! Neesat pat dzirdējuši? Pameklējiet internetā! Neeksperimentēsim arī šajā jomā,nedomājot pat par sekām!

 8. Nav pretargumentu? Atbildēt

  Pretargumentus,Loca kungs,atradīs citu ticību piederīgie!

 9. Normunds>Raimonds Locs Atbildēt

  Mūsu vecāki un vecvecāki,Raimond Loc,nebija tik bagāti,un arī fiziski ne tik jauni un spēcīgi,kā šie nabaga vajātie bēgļi,lai varētu atļauties bēgt bez apstāšanās cauri visai milzīgajai Āfrikai un vēl Eiropai uz Angliju!
  Skat.”2000 imigrantu cenšas iebrukt Lamanša tunelī pie Kalē”,TVNET/LETA/BNS…AFP,2015.gada 28.jūlijs,20:10.Papildināts 21:18. Nepārvērtīsim Latviju,Loc,par caurstaigājamu sētu vai iebraucamo vietu (1844,gadā Rīgā darbojās 97 iebraucamās vietas)!

 10. KONKRĒTA ATBILDE Atbildēt

  KRISTĪGI NEBŪTU IEVIEST LATVIJĀ ISLAMU!

 11. Raudulīgi —siekalaina puņķošanās par “nabaga ” bēgļiem ! Skaidri var redzēt ,ka šie melnsvārči iet ciešā sazobē ar mūsu izkurtējušo , zaglīgo un Briseles pavēlēm ĀRKĀRTĪGI paklausīgo valdību ! Tas ,ka 80% valsts iedzīvotāju ir pret bēgļu iepludināšanu Latvijā , valdībai ir mazsvarīgi . Valdība slaidi uzspļauj tautai — stulbajiem reņģēdājiem ! Būtu melnsvārči labāk klusējuši un turpinātu no vecenītēm grābt sīknaudu !

 12. … Nav brinums, ka Eiropas kristigo baznicas, kas tiek vaditas no macitajiem, apsestiem ar savu parspileto evangelismu, turpina tuksoties ar joni … jo tie turpina spredikot pec transformetas Kristus macibas dogmas un vinu iedomatas iluzionaras pasaules prasibam … kas neatbilst, ne modernas Eiropas, ne neotradicionalas sabiedribas dzives vajadzibam …

 13. Beigsies karš,lai brauc atpakaļ? Daudzās no 54 Āfrikas valstīm,karš nemaz nav bijis! Tikai šie bēgļu bari ir paskrējuši šīm valstīm garām! Un pat izskrējuši cauri visai Eiropai,bagāto Franciju ieskaitot! Arī tā viņiem neliekas pietiekami laba! Tagad katru dienu cenšas iekļūt Lamanša tunelī,lai ar kravas automašīnām un kravas vilcieniem nelegāli nokļūtu Anglijā! Atbalstīsim?

 14. Vai vārdi saskan ar darbiem? Atbildēt

  Dīvaini, ka NEVIENS no bēgļiem, imigrantiem, kas vēlas rasts patvērumu mīļotajā Latvijā NAV lūdzi, lai aizved uz kādu Latvijas dievnamu!
  Bet mūsu mācītāji gan aizgrābti šļupst, ka bēgļi jāuzņemot. ja tik liels baznīcu atbalsts, tad tie nieka 250 bēgļi var rast drošu patvērumu šo runātāju baznīcās!
  Pretējā gadījumā būs jāpiekrīt sliktajiem cilvēkiem, kas apgalvo, ka mācītājkungi tikai “tukši muld” par atbalstu bēgļiem, jo reāli(!) darbi taču neseko!!!

 15. Valsts nav cilveeks. Valstij ir pienaakums kalpot valsts pilsonjiem materiaalaa zinjaa. Vienmeer. Ja valsts izriikojaas nesavtiigi, taa ir kljuuda. Pilsonji var izshkjirties buut nesavtiigiem, bet nevar savai valstij prasiit lai dara to vinju vietaa. Un maaciitaji ir tikai pilsoinji.

 16. “Mācītāji: novērsties no bēgļiem nebūtu kristīgi” –
  Kristīgi nav novērsties no savas zemes!

 17. Uzņemt tikai uz laiku, beigsies karš, lai brauc atpakaļ. Nav ko kontinentus pārvietot!

 18. “Mācītāji: novērsties no bēgļiem nebūtu kristīgi”
  ——————————–
  JAutājums, kādiem bēgļiem. Vai tie būtu ekonomiskiem laimes meklētāji, vai politiskie. Es esmu dziļi pārliecināts, ka deviņdesmit procentos tie laimes meklētāji vīrieši spēka gados, bez ģimenem. Tas ir labi redzams TV sižetos no vidusjūras. Ko šie laimes mekletāji var piedāvāt ieradušies kāda valstī. Neko. Vienīgais viņiem var piedāvāt lapstu ar kirku, ko vini spētu apgūt. Un tālak. VAi ir kāds kaut vai neliels pētījums, kas izprovocēja šo cilvēku ceļojumu uz eiropu. Pētījumam jābūt dziļākam, nevis standartfrāzēm ko mēs dzirdam katru dienu. Tie patreizējie skaidrojumu izskatās pēc cilvēku smadzeņu “pūderēšanas” un hipnozes. Nav pārliecinošu argumentu. GAdu simtiem šīs nācijas dzīvoja savās teritorijā, kur bija apmierinātas, bet šodien pēkšni pie viniem ar dabas resursiem bagātajās zemēs iestājies kaut kāds sabrukums, un cilvēki bēg no savas zemes. Kas ir tā valsts, vai valstis, kas ir izprovocējušas šos situāciju. Es neteikšu priekšā, bet mēs nojaušam, kam tas bija vajadzīgs, kas izveidoja šo ļembastu.

 19. latvietis parastais Atbildēt

  bēgļi un laimes meklētāji ir dažādas lietas, mums te pamatā darišna ar laimes meklētājiem

 20. Vai mums jau šobrīd nav pietiekami daudz dvēseļu bez piederības Latvijas valstij?Laime, ka viņi iemanījušies kaut kā paši sevi pabarot,neklauvējot pie logiem un durvīm pēc tumsas iestāšanās.Es vēl atceros pirmos pēckara gadus,kad biedēja katrs pagalmā ienācis svešs,noskrandis ieklīdenis.Suns plosījās kā negudrs un no svešinieka valodas ne nieka nevarēja saprast.Veselu tautu masveida pārvietošanās Eiropai būs kas līdzīgs izbadējušu siseņu invāzijai .Lūdzu piedošanu par skarbumu.

 21. Buutu Kristiigi paarskatiit kristietiibas pamatus ,jo tie ,kuru deelj beeglji rodaas .Ienaaca shajaas zemees sludinot Kristietiibu un taas veertiibas .Tikkai muusu laikos shie Sludinaataaji aizmirst ,ka aiz vinju demokraatijas sleepjas Karsh un shausmas.Vai tad shiem maaciitaajiem nav Jaastaajas visiem kaajaas un vienaa balsii saukt Ameriku naakt pie praata ,vai pasludinaat beidzot aarpuss likuma. Un nevis kristiigi pashiem noveersties no probleemas saknes.

 22. tad uznemiet tos un guldiet savas baznicas!gribat lai jusu baznicenus musulmani slepkavo/?katrai tautai ir jadzivo sava zeme!sei ir runa masveida labakas dzives mekletajiem!stradat negrib!kas tiem afrika nekais.iet dzunglos nogalina ziloni un visa cilts ir paedusi!ko seit galinas?

 23. Ja mēs būtu labākās pozīcijās par tiem bēgļiem, tad vēl varētu diskutēt vai vajag uzņemt.

 24. Kristieshiem ir jaasauc pie atbidiibas tie ,kas speciaali provocee beegljus pamest dzimteni. Un ,kas tad provocee tada pati kristiiga valsts kura ar kristus krustu pa priekshu un ar Kristus veertiibaam, tagad maaca visiem ,kaa dziivot.,Pati aizmirsdama par veertiibaam kuras sludina ,jo nejaushi degradeejaas.
  Maaciitaaji ,ja juus sakaat ,ka neinteresee politika ,tad vismaz savu darba auglju sekas ieraugiet beidzot un tad sakaat vai politikaa nav jaaiejaucas.

 25. Novērsties nav gan labi !

  Sūtīsim kleriķus pievērsties viņiem !

  Tikai ne šajā, bet tā dīķa OTRAJĀ PUSĒ !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+