×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Mācītājs bailes no bēgļiem saista arī ar demogrāfiskajām tendencēm (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš

Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš bailes no bēgļiem saista arī ar demogrāfiskajām tendencēm.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” viņš teica, ka bēgļu kontekstā nozīmīgi ir jautājumi, kāpēc esam tā sabijušies un kas mūs šājā lietā biedē. “Viena no lietām, ko ne vienmēr gribam nosaukt vārdā, ir tā, ka Latvija paliek tukša. Un, ja atbrauks cita tauta, kura ir vitālāka ar savu dzīvības spēku, un piepildīs Latviju, nu mēs paliksim tā kā …” sprieda Godiņš.

Viņš norādīja, ka kaut kas jau cilvēkus biedē un tas nav pat zemapziņā. To var ļoti skaidri redzēt, ka pie pašreizējām demogrāfiskajām tendencēm būtu jābūt kaut kādam ļoti lielam brīnumam, lai Latvijā ilgtermiņā šeit dzīvotu latvieši.

Vaicāts, kā baznīca raugās uz bēgļu krīzi, Godiņš norādīja, ka ir būtiski nodalīt – bēgļi ir bēgļi un migranti ir migranti.

“Kad mūsu ļaudis aizbrauc pelnīt naudu ārpus Latvijas, viņi nav bēgļi. Ar to mēs esam pazīstami no otras puses. Savukārt, kad reāli bēgļi bēg no dzīvībai bīstamām situācijām, tad viņi ir bēgļi. Manuprāt, ir ļoti būtiski šīs lietas sadalīt,” uzskata mācītājs.

Komentējot ikdienā bieži piesauktās krīzes un cilvēcības saglabāšanos, viņš norādīja: katra sāpīga lieta rada cilvēkam vēlmi norobežoties, katra biedējoša lieta rada cilvēkam vēlmi noslēgties. Jo vairāk cilvēks ir nobijies un sāpināts, jo viņš ir mazāk cilvēcīgs. Lai cilvēks varētu būt cilvēcīgs, varētu izpaust labākās īpašības, viņam jābūt brīvam, drošam, mierīgam, spēcīgam.

“Katru reizi, kad cilveks ir apdraudēts – un šajā brīdī daudzas lietas apdraud cilvēku -, tad cilvēks kļūst tāds. Tad ir jautājums, kur saņemt to, kas man ir vajadzīgs, un cik dziļas ir tās akas, kurās smeļu savu dzīvību,” teica Godiņš.
Savukārt runājot par viedokļu polarizēšanos, viņš norādīja, ka cilvēki nepieliek piepūli, lai atrastu līdzsvarotu skatu uz dzīvi. Vienkāršāk ir pieiet vienkārši – ja man tas nepatīk, tad man tas nepatīk, un es nedomāju, ka varbūt viņam varētu būt taisnība, man vajadzētu mazliet savaldīties un pavērtēt, kā es izsakos. Savukārt, ja patīk, tad es par to ceļos un krītu un nevērtēju, kas notiek.

“Cilvēks, kurš tā rīkojas, ir ieslīdzis miegā, apātijā, kur ir tikai ļoti kardināli galēji stāvokļi. Tas, manuprāt, liecina, ka cilvēks ir nedrošs,” vērtēja mācītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš pat to nesajēdz, ka cilvēkiem nav bail no bēgļiem, bet, atšķirībā no viņa paša un valdošās kliķes, ir elementārs veselais saprāts un viņi negrib iznīcināt Latviju, ielaižot te pasaules vazaņķus.

 2. Lasiet laikrakstus Atbildēt

  Vai tad arī Latvijā mums vajag šiītus un sunnitus,kas vieni otrus nogalina jau bēgļu nometnēs?

 3. jautājums Godiņam Atbildēt

  Cik tev bērnu? Ja nav vismaz 3 — muti ciet !

 4. Ar demogrāfiju ir tā pat kā ar armiju – ja nebarosi savu armiju, barosi svešu. Ja nerūpēsies par saviem bērniem, rūpēsies par svešiem. Tie te sanāks un vairosies uz nebēdu, bet strādāt nestrādās un no mūsu nodokļiem barosies.

 5. interesanti kā sauksies šī teritorija tad,kad latviešu te vairs nebūs?Vai par to mūsu pašreiz valdošajiem ir kāda vīzija?Nevar taču būt,ka te dzīvos nēģeri,bet teritoriju joprojām dēvēs par Latviju.

 6. … Un, ja atbrauks cita tauta, kura ir vitālāka ar savu dzīvības spēku, …..
  To dzīvības spēku jau mēs redzam pašlaik Beļģijā un kādu laiku atpakaļ arī Francijā. Par katru cenu laikam tāpat vajag arī Latvijā? Sapīpējies vai?

 7. Nu šitas galīgs bālģīmis un nav ekstremālos apstākļus nonācis ar šiem,tad zinātu,kas tie par cilvēkiem un dziedātu citu dziesmu

 8. Nu ko var muldēt? Visas pļavas pieceltas ar privātmājām un pieprasījums tikai aug. Citādi NĪN cenas būtu tik zemas , ka katrs interesents varētu sev atļauties nopirkt nekustamo īpašumu lai nevajadzētu īrēt no 90 gadu afēristiem kuri masveidā par kapeikām izpirka armijnieku īpašumus.

 9. miegā un apātijā ieslīgušais Atbildēt

  Pastāsti, dekān – ko tiem melnajiem vajag no manas Tēvzemes, ja viņiem ir sava?

 10. imigrācijas propaganda Atbildēt

  Imigrantu propagandas raksts, kas turpina mītu par demografijas briesmām. Tas ir MITS, kas radīts masu imigracijas attaisnošanai. Demogrāfijas briesmas ir Tuvajos Austrumos. Tur ir pārapdzīvotība, un planeta vispār ir pārapdzīvota. Un tas nav jārisina uz mūsu rēķina.
  Jā, un bailes ir tad, kad neaizstāvi savu teritoriju un tautu. Nevis tad, ja viņu aizstāvi. a viņu aizstāvi, ta ir veselīga pašaizsardziba.
  Raksts pilns ar uztveres kropļojumiem, kas sākas jau ar virsrakstu. Tamdēļ ari rakstu pārskrienu tik pa diognāli.

  • cilvēku galvās ir putra un katrs to izmanto savā labā. Daba vislabāk parāda sakarības, proti, lai notiktu jaunas teritorijas apgūšana ir vajadzīga agresija un masa, proti, pastiprināta vairošanās. Tas tagad notiek Eiropā ar politiskās korupcijas veiksmīgu līdzdalību

 11. Bet vai tad pēc luterāņu domām ir jādzīvo?? Vai nevajag ātrāk uz debesīm?? Kad sāks sprediķot tā, lai dotu spēku dzīvot??

 12. Es pilnībā piekrītu mācītāja kungam. Un arī es stipri baidos, ka Latvija var pēc kādiem gadiem, pat vairs nepastāvēt 🙁 un katrs latvietis runās kādā citā valodā, jo nebūs ne Latvijas, ne latviešu valodas. Un protams, ka ar demogrāfiju ir stipri bēdīgi, jo nav jau jauniešu. Valsts vara ir izdarījusi visu iespējamo, lai jaunatne bēgtu no savas dzimtenes, un bēdīgi, ka joprojām to turpina darīt, un netaisās neko mainīt.

 13. Ne jau man, bezbērnu egoistam, būtu tiesības norādīt uz eiropeisko latviešu “mazģimeņu un mobilitātes kultu”, tomēr kas ir, tas ir, problēma ir tieši šeit. Tās nav bailes par dzīvību, bet par ērtībām, gaidot, ka problēmas atrisinās citi.

Draugiem Facebook Twitter Google+