×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

Mācītājs: Dziesmu svētki ir lielākais mūsu tautas garīgais notikums (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Dziesmu svētku Noslēguma koncertā piedalījās arī Lutera draudzes koris.

Rīgas Lutera draudzes virsmācītājs Linards Rozentāls sociālajā tīklā “Facebook” dalījies ar aizkustinošu viedokli par Dziesmu svētkiem. “Dziesmu svētki ir lielākais mūsu tautas garīgais notikums, kurā atveras, atklājas un skan mūsu nācijas gars. Top redzams ikdienā neredzamais, dzirdams ikdienā nedzirdamais. Tas ir gars, kas neizveidojas vienā vai dažās paaudzēs vai atsevišķu cilvēku spēju dēļ. Tas ir gars, kas neiznīkst vienas vai dažu paaudžu laikā, kas neiznīkst, lai ko atsevišķi cilvēki ar šo garu darītu, kā slāpētu vai ignorētu. Tas ir gars, kas satur kopā mūsu nāciju – dziļāks un plašāks par teritoriju, ekonomiku, politiku, reliģijām un visu citu. Gars, kas nosaka tautas esību,” raksta mācītājs.

Pretstatā viedoklim, ka Dziesmu svētki ir latviešu pagāniskās dzīvesziņas apliecinājums un augstākā virsotne, mācītājs Rozentāls uzskata – Dziesmu svētku gars ir labs, jo Dieva radīts, pārpilns mīlestības, labestīguma, mierīguma, prieka, izturības, lēnprātības.

Tieši tā Linards Rozentāls skaidro Dziesmu svētku fenomenu – nedēļu, kurā jūtamies tīrāki, labāki, vienotāki kā nācija un garīgi stiprāki: “Tā ir Dieva klātbūtne, kuru tādā veidā nevar piedzīvot citur. Cilvēkos atplaukst ne tikai dziedāšanas prasmes, bet arī daudz dziļākas dvēseles prasmes, cilvēki kļūst labāki, svētāki, labestīgāki. Un, ja šim garam atveramies, tad neviens cilvēks pēc šiem svētkiem vairs nav tāds, kāds bija iepriekš. Jo Dziesmu svētkos mēs apzināmies savu nācijas garu, mēs ieplūstam tajā un šis gars ieplūst mūsos, tādējādi cilvēkā kaut kas sakustas, mainās, atbrīvojas, dziedinās, atmostas. Mēs, visdažādākie – balsīs, personībās, uzskatos, pārliecībās, prasmēs, pieredzēs –, piedzīvojam absolūtu vienotību, kuru veido tieši dažādība, nevis vienveidība.”

Un arī Dieva valstību mācītājs salīdzinājis ar svētkiem, kuros katrs dzied savā balsī, bet kopā, uzsverot – Dziesmu svētki ir viens no lielākajiem dārgumiem, kas mums pieder.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. “Gars, kas… dziļāks un plašāks par… reliģijām…, kas satur kopā nāciju…” Tātad, gars, kas, mācītājprāt, plašāks par Vasarassvētkos pār draudzi izlietais. Elijas nama guru Lutera draudzi atbrīvoja no kristietības, lai Rozentāls & Co nu to novestu līdz nacistiskam pagānismam. Pareizi Vējonis pārteicās – “ziemassvētki”. Tieši tajos, ne Dziesmu sv., dzima tas, kas pasaules tautas un Latviju svētījis audžu audzēm.

 2. “Gars, kas… dziļāks un plašāks par… reliģijām…, kas satur kopā nāciju…” Tātad, gars, kas, mācītājprāt, plašāks par Vasarassvētkos pār draudzi izlietais. Elijas nama guru Lutera draudzi atbrīvoja no kristietības, lai Rozentāls & Co nu to novestu līdz nacistiskam pagānismam. Pareizi Vējonis pārteicās – “ziemassvētki”. Tieši tajos, ne Dziesmu sv., dzima tas, kas pasaules tautas un Latviju svētījis audžu audzēm.

 3. Patiesam Latvijas baznicam netrauce ne Ligo svetki,ne Dziesmu svetki,tik sektantu izdaribam tas trauceklis.

  • Ļaujiet, mācītājam, minēt vēlreiz… Mūsu vislielākais garīgais notikums ir draudzes dievkalpojums, kas mūsu draudzēs notiek ik svētdienu vai pat biežāk. Tur patiesi draudze tiek pietuvināta debesīm un draudzes vidū ierodas pats Jēzus Kristus lai garīgi (ne tik daudz dvēseliski t.i. emocionāli) stiprinātu sanākušos!

   • Pravietisnejaukais Atbildēt

    Teorijā “pieci” (pēc 5 ballu sistēmas). Praksē gan var gadīties, ka Tevis pieminētajā draudzē ir tik daudz kristiešu, cik saiet vienā lifta kabīnē. Es nezinu, ko Rozentāla kungs ar šo ir domājis… bet ŠIE dziesmu svētki ir gan bijis liels notikums, jo “Mūsu Tēvs” lūgšana skanēja MAKSIMĀLAJAM skaitam klausītāju. Šo es vērtēju kā patiesi VĒSTURISKU NOTIKUMU.

    • Un cik pravietisnejaukais ieliks Kungam par Viņa teikto: “Nebīsties, tu mazais ganāmais pulciņ, jo jūsu Tēvs ir nolēmis jums piešķirt Valstību!”? Neba Dziesmu Svētki atnesīs Garīgu atmodu, bet gan uzticīgi kristieši, kas par spīti laikmeta griežiem ir palikuši uzticīgi Kungam. Tā tas ir bijis līdz šim un nekas neliecina, ka būs citādi… Tāpēc par tiem kas ir lifta kabīnē nav ko smīkņāt, jo reiz viņi Tēva valstībā spīdēs kā saule…

     • Pravietisnejaukais

      Miers ar Tevi! Es ceru, ka Tu neesi TIK AIZŅEMTS cik aizņemti parasti ir mācītāji… un Tev atradīsies laiks izlasīt manu tekstu vēlreiz… . Kur Tu redzi, ka es “smīkņāju par tiem, kas saiet lifta kabīnē”? Es smīkņāju par tiem, kuri iztēlojas draudzi, kura aizpilda stadionus. Par tiem, kas saiet lifta kabīnē es gan nesmīkņāju. Kur Tu redzi manu vēlmi ielikt atzīmi Kungam? Es gan labprāt ieliktu atzīmi tiem , kuri pienes Templī to, kas tur ir lieks, aiznes to, kam tur būtu jābūt , pasniedz Sakramentu indivīdiem, kuri neko daudz nesaprot, kas ir Evaņģēlijs un raugās uz visiem no augšas. Kur Tu ieraudzīji manu pārliecību, ka dziesmu svētki kā tādi atnesīs garīgo atmodu? Es izceļo ŠOS Dziesmu svētkus Tēvreizes atskaņojuma dēl, ne vairāk.

 4. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Ja ņem vērā, ka “garīgu ” notikumu nav vispār… tad šir ir lielākais.

Draugiem Facebook Twitter Google+