×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

Mācītājs pret ziedojumu palīdz saņemt iebraukšanas atļauju Krievijā (12)

macitajs_LETA

Kārsavas pareizticīgo baznīcā vietējie var tikt pie iespējas saņemt atvieglotās ieceļošanas dokumentus Krievijā, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Lai nokļūtu Krievijā, Latvijas iedzīvotājiem nepieciešama maksas vīza, taču Alūksnē, Kārsavā, Ludzā, Viļakā, Zilupē un citos pierobežas pagastos dzīvojošie kopš 2013. gada vīzas vietā var pieteikties īpašai atļaujai vairākkārtējai, regulārai robežas šķērsošanai. To var saņemt persona, kam vai nu kaimiņvalsts pierobežā dzīvo radi vai ir ģimenes kapi, vai regulāri jāpiedalās kultūras, izglītības, zinātnes vai sporta pasākumos, vai pieder kāds īpašums.

Pierobežas iedzīvotājam jāsaņem dokumentāls apliecinājums, ka viņš kvalificējas kādai no šīm prasībām. Pareizticīgo mācītājs Aleksejs Vinogradovs pret ziedojumu baznīcai interesentiem uzrakstot izziņas, ka cilvēki ir ieinteresēti apmeklēt Krievijas svētvietas un baznīcas, un viņi tādējādi var pretendēt uz speciālo atļauju. Lēmumu par atļaujas izsniegšanu pieņem Krievijas varasiestādes.

Raidījums ar slēpto kameru nofilmējis sarunas ar Kārsavas iedzīvotājiem, kas stāsta par šo iespēju. Arī Kārsavas novada domes amatpersonas atzinušas, ka zina, ka mācītājs aktīvi izsniedz apliecinājumus. To, kā tas notiek, pašvaldība nepārbauda, un šo cilvēku vārdi tiek iekļauti domes sarakstā, ko vēlāk iesniedz robežsardzei.

Pašvaldībai nav ziņu, cik no 6065 vietējiem iedzīvotājiem ir saņēmuši atvieglotās iebraukšanas atļaujas. Domē ir tikai saraksts ar kārsaviešiem, kuri iesnieguši pieteikumus, lai sāktu kārtot dokumentus. 2015.gadā tādu bijis 503 un gandrīz puse jeb 220 kā brauciena mērķi norādījuši reliģiskus pasākumus.

Pēc robežsardzes ziņām laikā no 2013. gada jūlija līdz 2016. gadam Latvijas iedzīvotājiem izsniegtas 9420 atļaujas iebraukšanai Krievijā, bet Krievijas iedzīvotājiem – 864 atļaujas iebraukšanai Latvijā.

Pārsvarā šādas atļaujas tiekot izmantotas, lai dotos uz Krieviju iepirkties. Tomēr raidījums norāda, ka Krievijā pierobežā atrodas ne tikai baznīcas, kapi un veikali ar lētākām precēm, bet netālajā Ostrovā izvietota bāze ar moderniem kaujas helikopteriem. Latvijas drošības dienesti ieteikuši iesaistītajām iestādēm pastiprināti uzraudzīt pierobežas ceļotājus un atļauju izsniegšanas kārtību.

Pareizticīgo mācītājs Vinogradova apgalvo, ka cilvēki viņam skaidro, ka brauks uz Krievijas baznīcām, bet ziedojumi esot tikai brīvprātīgi. “Skaidrs, ka nav iespējams pārbaudīt. Ja ir iespēja palīdzēt cilvēkam un ja viņš pat vēršas ar šādu lūgumu, tad, protams, [apliecinu],” raidījumam teica Vinogradovs.

Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars raidījumam teica, ka konkrētajā gadījumā ir runa par to, ka cilvēki mēģina atrast kaut kādus risinājumus, lai pierādītu, ka viņiem pienākas vienkāršotā robežas šķērsošana. Iespējams, ka gan pašvaldībai, gan arī Krievijas pusei atļauju saņēmēju argumentācija būtu jāvērtē stingrāk, taču tas neesot robežsardze kompetencē, norāda Garbars.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Pirms 25. gadiem, iepirkties, bez problēmām, brauca no Krievijas uz Latviju. “Neatkarība” sarežģīja procesu un samainīja mūs vietām

 2. Krievi vainīgi, atkal krievi vainīgi.

 3. …taču Alūksnē, Kārsavā, Ludzā, Viļakā, Zilupē un citos pierobežas pagastos dzīvojošie … – varētu padomāt, ka iepriekšminētie ir pagasti, bet tie taču ir NOVADI! Kāpēc minēts tikai Kārsavas mācītājs? Tā rīkojas arī balvu, Rugāju, Rēzeknes u.c. novadu mācītāji. Un kāds tur noslēpums? Tad jau jāraksta par kopējo situāciju – kas un kāpēc brauc uz Krieviju. tad jau arī valstij jāpasaka, kāpēc pierobežā tik daudz nabagu, kāpēc te nav darbavietu u.c..

  • bijušais baļtinovskijs Atbildēt

   Mans kaimiņš Baļtinovkā ar pie krievu batjuškas ņem zīmi, kauč pats pārliecināts katolis. Vot te ir nesaprašana – katolis , grib iet pareizticīgo baznīcā, vai tas nava grēks??? Iet Baltinavas katoļu baznīcā, lūdz dievu, bet ņem zīmi apmeklēt pareizticīgi baznīcas, iznāk ka viņi par pareizticīgajiem palikuši ???

 4. Krievs Vinogradovs arī Latvijā ir krievs.Man patīk ši varas iestāžu attieksme!Latvija-caurstaigājamā māja!
  “Iespējams, ka gan pašvaldībai, gan arī Krievijas pusei atļauju saņēmēju argumentācija būtu jāvērtē stingrāk, taču tas neesot robežsardze kompetencē, norāda Garbars.Kam tad konkrēti,Garbar?”Tad ko valstsvīri plātās ar NATO,kad “zaļie cilvēciņi” jau Kārsavas pareizticīgajā baznīcā un Saeimā?

 5. Kādēļ gan jāmokas un jābraukele prom,atpakaļ uz šo demokrātijas un labklājības citadeli.Normāls cilvēks aizbrauktu uz palikšanu,bet laikam taču savas dzimtenes ekonomikas graušana ar dažādam acīm redzamam neadvekātam atrunam ir nodeva demokrātijas un labklājības citadelei.

 6. PS Citādā Latvija 19.decembris 2016 7:46 atbildēt
  Lasat blakus rakstu
  VARAM: Vecas pārtikas izmantošanai varētu būt pozitīvi ieguvumi
  Kur vēl tālāk nabadxzībā velties – no kvalitatīvas pārtikas eksportvalsts pārvēršamies par atkritumu ēdāju valsti.
  Kāpēc žurnālisti neceļ trauksmi par šo faktu.
  Kāpēc neviens latviešu izdevums necēla trauksmi par parakstīto CETA un gaidāmo TTIP.
  Tikai MK-lat apgaismoja un izskaidroja, kas ietverts tajā CETA līgumā.
  Pretīgi jūs suga – žurnālisti.

 7. Pierobežniece 18.decembris 2016 20:53 atbildēt
  Jā, es arī braucu uz Krieviju. Man viņu demokrātija ir pieņemamāka kā Latvijas demokrātija. Un kas attiecas uz svētvietām, tad žurnālistiem iesprūdīs mēle rīklē.- Ar kādu mērauklu mērosi, ar tādu tev tiks atmērīrs. Ticība ir katra cilvēka brīvības izpausme. Kā tad izmērīsi – kurš patiesi tic vai netic. Un atšķirībā no citiem reģioniem, šeit saprot labu kaimiņattiecību nozīmi un vērtību.
  Vai kaut viens uz Latygali vbirzīts plānošanas pasākums ir noticis produktīvi – ar darbavietām un reālu labumu vietējai infrastruktūrai. Nē. naudu dod, bet otrajā pusē saņēmējos jau sēž Rīgas klerki.
  Grebņevu rekonstruēja par daudz miljoniem latu – 8 va 9 miljoni. Nauda šeit nepalika – Rīgas firmām.
  Rekonstruēja Viļakas punktu – ļoti daudz miljoni. Šeit miljhonāri neradās. Rīgā jā.
  ja cilvēki aizbraukā uz Krieviju pēc lētākām un kvalitatīvākām precēm – nosaukts tiek grēks.
  Lai tiem žurnalistiem p[ipuki atkrīt.

 8. Vietējā 18.decembris 2016 21:04 atbildēt
  Kad valsts ap 2011 gadu aizliedza katru dienu braukt uz Krieviju, tad sākās masveida emigrācija uz ārzemēm. Aizbrauca jaunie cilvēki, ar ģimenēm. Aizliedziet cilvēkiem šodien braukt uz Krieviju, uztaisiet kritērijus, ka pat vilks neizspruks, un aizbrauks vēl ievērojama daļa ļaužu. Tagad valstij kaut PVN atlec, NĪN atlec, tad nebūs i tas.
  Valsts ierēdņi varēs rēķināt neiegūtos nodokļus, kuri tiks maksāti citās valstīs. Skolas, dakteri, skolotāji, veikalnieki paliks nabagāki, jo kritīsies apgrozījums, skolotājiem -naudai nebūs kam sekot. (nauda seko skolniekam) Kaut gan tāds jau bija mērķis – iztīrīt Latgali no cilvēkiem – lai amerikosiem kur kariņus paspēlēs. Putnu gripas, cūku mēri, sankciju kari. Tad iedcdodiet recepti – kā te izdzīvot. Ar valsts atmesto pabalstu nekādi. Bezdarbnieka statusu faktiski vairs nevarēs iegūs pēc jaunā likuma. Pasakiet – kā dzīvot. Līdz šim neko no valsts neprasīju.

 9. Pierobežniece Anna 19.decembris 2016 7:37 atbildēt
  Tagad parunāsim par depopulāciju – mērķtiecīgi virzīts un vadīts process – grib amerikāņi kariņu paspēlēt Krievijas pierobežā, bet kaut kādi aborigēni vietējie traucē. Amerikāņi tik brēc, cik lielas šausmas Krievbija Latvijai – atstrādāta morāle cauri gadsimtiem – iznīcināja pamatiedzīvotājus 2 kontinentos. Kāpēc lai neiztīrītu teritoriju, ko sauc par Latgali. Ar vietējo vadības pakalpiņu roķelēm, ar sankcijām ekonomiskajām un slimībām lopiem, lai neizdomā izvērst biznesu. Vienīgais bizness ir amerikāņiem ieroču žvadzināšana.
  Cik vēl nesen cūkas veda ar furgoniem uz Krieviju. Uztaisīja valdība sankcijas. Noņemiet sankcijas un ļaujiet brīvo tirgu izmantot – viss sakārtosies un cilvēki neprasīs ne pabalstus ne atbalstu. Ļaudīm būs izdevīgi strādāt savā zemē, saimniecībā.

  #
  Pierobežniece Anna 19.decembris 2016 7:28 atbildēt
  Nu palasot komentārus – viena neargumentēta ķengāšanās. Es savos komentāros izteicos skaidrā latviešu valodā. Pretī saņēmu ķengas lamas. Vergu dvēseles tie, kas lamājas. Jo vislielākais vergs ir tas, kurš grib būt par citu vergu kungu. Klasika no senās Romas laikiem.
  Parunāsim no citas puses par cilvēkiem Latgalē un pasaulē. Ierodas Latvijā bēgļi no sazin kurienes – laipna sagaidīšana, ēdināšana, dienas nauda, bērnu pabalsti. pabalsti un bērnu naudas lielākas kā vietējiem abrigēniem.
  mentoru katram, pabalstu dzīvokļa īrei. Laiputrija. Bēglīši nabadziņi noīrē kruto autobusu un aizbrauc turnejā uz Vāciju pēc pabalstiem. latvija turpina apmaksāt bēglīšiem dzīvošanu Latvijā.
  Kas notiek Latgalē ar cilvēku kam nav darbs/ienākums. Jāiztur konkurss uz maznodrošinātā statusu. lai lielāka konkurence uz nabadxzību un zemāka likme – paņem pasi soc dienests un pārbauda, vai nav vīza uz Krieviju, vai nav zīmogs par robežšķērsošanu. ja ir – tad neko darīt – konkursu uz nabaga statusu neizturēji. Tie, kas izturēja, tiem pabalsts, ja nemaldos, 45 jevreju graši.
  Tagad jautājums – vai soc dienests Liepājā, Rīgā un citur Latvijā tāpat pārbauda pases par robežas šķērsošanu, kā Latgalē, jeb Latvijā par konkursā uz nabaga statusu ir divējāda, nevienlīdzīga, dažāda attieksme.

  • jautājums spameriem Atbildēt

   Kāpēc jūs ar copy-paste driķelējat tos pašus komentārus pa visiem portāliem? Jūs domājat, ka mēs paši nevaram atvērt to portālu, lai izlasītu to “svarīgo” (jūsuprāt) komentu? Kas tā par spamošanas māniju?

 10. Kāpēc bildē tam pravoslavu popam mugurā luterāņu talārs?

Draugiem Facebook Twitter Google+