×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Mācītājs Rubenis pārtrauks kalpošanu Torņakalna baznīcā

rubenis_juris2

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) mācītājs Juris Rubenis nolēmis pārtraukt kalpot Torņakalna Rīgas Lutera draudzē, lai pilnībā pievērstos darbam meditācijas centrā “Elijas nams”, aģentūrai LETA apstiprināja LELB arhibīskapa Jāņa Vanaga asistente Helēna Andersone.

Viņa stāstīja, ka Vanagam ar Rubeni ir bijusi pastorālā saruna, kuras laikā arhibīskaps ir vienojies, ka Rubenis turpmāk būs LELB Rīgas prāvesta iecirkņa vikārs, kas nozīmē, ka viņš nekalpos kādā konkrētā draudzē, bet vajadzības un iespēju gadījumā varēs aizstāt kādu mācītāju jebkurā draudzē.

Andersone teica, ka meditācijas centram “Elijas nams” nav saiknes ar LELB, jo tas ir Rubeņa privāts nodibinājums un LELB ar to nav saistīta un nav atbildīgs par tajā notiekošo.

Torņakalna Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls aģentūrai LETA stāstīja, ka Rīgas Lutera draudzē turpinās kalpot trīs mācītāji – virsmācītājs Kaspars Simanovičs un mācītāji Indulis Paičs un viņš. Tuvākajā nākotnē neesot plānots, ka draudzei varētu piepulcēties vēl kāds mācītājs.

“Mūsu draudzes darba organizācija būtiski nemainīsies, jo Rubenis pēdējos gados salīdzinoši lielāko laika daļu pavadīja kalpošanā “Elijas namā”, tādēļ viņš nebija virsmācītājs kopš 2006.gada. Mēs izlēmām, ka draudzes virsmācītāji rotē, proti, katrs no mācītājiem šajā amatā ir trīs gadus. Mums papildus nāks klāt pastorālais darbs ar cilvēkiem, ko līdz šim iespēju robežās darīja Rubenis. Semināru organizēšana un dievkalpojumu vadīšana radīs vairāk darba, bet mēs ar to rēķināmies,” stāstīja Rozentāls.

Lutera draudze plāno sadarbību ar “Elijas namu”. Arī turpmāk Rubeni aicinās uz dievkalpojumiem, pasākumiem un garīgā saikne ar viņu draudzei turpināsies.

Šonedēļ – Klusajā nedēļā līdz Zaļajai ceturtdienai Rubenis katru vakaru plkst.18 vada īpašu sprediķu ciklu. Viņš kalpos arī pirmo un otro Lieldienu dievkalpojumus Torņakalna baznīcā.

Kā liecina informācija “Elijas nams” mājaslapā, biedrība “Elijas nams” dibināta ar nolūku palīdzēt visiem, kas vēlas sevi garīgi pilnveidot, atjaunot garīgos spēkus, atrisināt garīgu satricinājumu vai izdegšanas radītas problēmas.

Biedrība veicina kontemplatīvās, proti, klusās jeb bezpriekšmetiskās meditācijas mācīšanos Latvijā un dialogu starp dažādām reliģiskajām tradīcijām. Tā ir pirmā šāda veida organizācija Latvijā.

“Elijas nams” organizē seminārus, rekolekcijas, meditācijas sesijas, kuras vada Latvijas un ārzemju kontemplācijas skolotāji.

“Elijas nams” atrodas Ventspils novada, Lūžņas ciema “Krūmkalnos”, īpaši aizsargājamā dabas teritorijā “Ovīši”, Lībiešu krastā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+