×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Mācītājs Rubenis uzrakstījis grāmatu par attiecībām un seksualitāti (4)

Juris Rubenis uzrunā klātesošos savas grāmatas "Viņš un viņa. Mīlestība. Attiecības. Sekss." atvēršanas svētkos.Juris Rubenis uzrunā klātesošos savas grāmatas "Viņš un viņa. Mīlestība. Attiecības. Sekss." atvēršanas svētkos.

Foto - LETA

Seksualitāte ir kaut kas vairāk nekā mēs domājam – nevis mazāk, bet vairāk, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja teologs Juris Rubenis, kurš uzrakstījis grāmatu “Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss”.

“Es domāju, ka tur ir divas lietas. Vispirms – seksualitāte runā par ļoti svarīgu jautājumu. Mūsu attiecībām ar mūsu ķermeni. Principā šī joma ir diezgan komplicēta. Cilvēkiem mūsdienu pasaulē, sevišķi rietumu pasaulē, nav pārāk draudzīgas attiecības ar ķermeni. Respektīvi, mēs nejūtamies labi savā ķermenī,” teica Rubenis.

“Otra lieta – neraugoties uz to, ka daudzi mēdz, sacīsim, sūkstīties, ka pornogrāfija, sekss un kaili ķermeņi krustu šķērsu tiek rādīti un viss iet uz postu un galu, neraugoties uz visu to, mēs, iespējams, nepamanām, cik daudz skaistuma un dziļuma seksā patiešām var būt,” vērtēja teologs.

Viens no konceptiem, ko viņš apskata grāmatā – ja nodalām mūsu seksualitāti no mūsu garīguma, cieš abas daļas, abas puses. Bet, ja mēs mācāmies apvienot seksualitāti un garīgumu, varam iegūt seksualitāti ar citu dziļumu un mūsu garīgums iegūst atbalstu ķermenī.

Vaicāts, kāpēc nolēmis rakstīt grāmatu par šādu tematu Rubenis atbildēja: paradokss ir tas, ka tieši tās tēmas, par kurām mēs visvairāk runājam, mēs dažkārt vissliktāk pazīstam.

“Tās ir tēmas, kurās mēs it kā visu laiku esam iejukuši iekšā, bet kurās mēs, iespējams, nodarām visvairāk sāpju cits citam un kaut kā vislēnāk mācāmies un apgūstam,” viņš vērtē. Lielākā daļa cilvēku, kas sāpina otru, neredz un nezina tajā brīdī, ko viņi dara.

“Un tāpēc arī šajā grāmatā diezgan liela daļa ir veltīta jautājumiem par mācīšanos labāk sevi iepazīt, satikt. Burtiski pamosties. Citiem vārdiem – ir kādām pārmaiņām jānotiek manī, lai šīs pārmaiņas varētu notikt arī mūsu attiecībās,” skaidroja Rubenis.

Lūgts sniegt konkrētu ieteikumu, ko cilvēki varētu darīt uzreiz attiecību uzlabošanas vārdā, viņš mudināja mācīties, pārnākot mājās no darba, labāk sadzirdēt savu partneri.

“Nevis nākt ar savu vēstījumu – kas man tagad te ir jāpasaka un kas te nav iztaisīts, un kas te nav sagatavots, un tagad klausies, ko es tev teikšu. Bet ar mērķi un uzstādījumu – es vēlētos atnākt šovakar pie savas sievas vai pie sava vīra un dzirdēt šo cilvēku, ieskatīties acīs un sajust, kas šajā cilvēkā notiek. Varbūt es desmit vai 15 gadus neesmu nekad papūlējies mēģināt sajust, kas šajā cilvēkā notiek,” mudināja Rubenis.

Rubenis ir 20 grāmatu un vairāk nekā 500 publikāciju autors. Šonedēļ notika viņa jaunākās grāmatas prezentācija.

2011.gadā Rubenis absolvējis Lasāla Kontemplācijas skolas programmu un ordinēts par kontemplācijas/meditācijas skolotāju. 2012.gadā Rubenis paziņoja, ka nolēmis pārtraukt kalpot Rīgas Lutera draudzē, lai pilnībā pievērstos darbam meditācijas centrā “Elijas nams”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Manuprāt, izcila grāmata.
    Kristietība nav pazaudēta nevienā punktā, bet jā, ir kritika pret kristietības nesējiem, kas patiesībā nevis nes, bet cenšas noturēt nekustīgu kristīgo mācību.
    Kopumā es šo grāmatu uztvēru kā autora ļoti lielu un skaisti pateiktu Paldies Dievam un savai sievai. Tādā grandiozi vispārinātā veidā. No kura var arī daudzi citi kaut ko paņemties, mācīties, gūt ierosmi, virzīt tālāk…

  2. Ļoti nepatīkama grāmata. Nelasāma. Kā zinātniska enciklopēdija – apzīmējumi sarežģīti, teikumi 3x garāki nekā saprotami, saturs neuztverams. Atmiņā nekas nav palicis kopš izlasīšanas. Žēl iztērētā laika. Diemžēl. Šoreiz Rubenis garām nolaidis. Citas ir ok, lasu bieži, ir interesantas un saprotamas.

  3. Esiet uzmanīgi ,visi kristīgie, kam dārga sava un savu bērnu dvēsele.Jo šī NAV kristīga grāmata.

    ” Bet gars saka skaidri, ka vēlākos laikos daži atkritīs no ticības un pievienosies maldu gariem un dēmonu mācībām, ko izplatīs liekulīgi meļi, kuru sirdsapziņā iededzināta zīme.”(1Tim 4,1-2)

  4. Kad melnsvārči sāk populistiski runāt un rakstīt par mīlestību, attiecībām un seksualitāti, neaizmirstot no tā visa izspiest brangu peļņas momentu, – otrā atnākšana ir sākusies!

Draugiem Facebook Twitter Google+