Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Mācoties izlasīt kino valodu. Sperts pirmais solis uz audiovizuālo izglītību skolās (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Kino Latvijas Kultūras kanonā

"Lāčplēsis" (1930), "Baltie zvani" (1961), "Purva bridējs" (1961), "Elpojiet dziļi..." ("Četri balti krekli", 1967), "Nāves ēnā" (1971), "Ceplis" (1972), "Ābols upē" (1974), "Vecāks par desmit minūtēm" (1978), "Vanadziņš" (1978), "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (1981), "Vai viegli būt jaunam" (1986), "Šķērsiela" (1988).

Divdesmit viena pēdējos desmit gados Latvijā tapusī filma, kas pieejama vietnē “filmas.lv”, papildināta ar kino teorētiķu veidotiem aprakstiem, kā arī pedagogu sagatavotiem stundu plāniem un darba lapām četrām vecuma grupām. Ar šādu metodisko materiālu vispārizglītojošo skolu skolotājiem nesen nācis klajā Nacionālais kino centrs (NKC) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC).

“Mēs zinām, ka mūsu bērni dzīvo audiovizuālo tēlu pasaulē, lieto “youtube”, skatās filmas ne tikai televīzijas ekrānā, bet arī telefonos, planšetēs, datoros. Viņi lieto kino valodu, tomēr īsti neprot to izlasīt,” pasākumā kinoteātrī “Splendid Palace”, uz kuru bija ieradušies ap diviem simtiem skolotāju no dažādām Latvijas vietām, teica viena no galvenajām šā projekta iedvesmotajām, NKC vadītāja Dita Rietuma.

NKC un VISC ierosme ir cerīgs uzsākums ceļā uz audiovizuālo izglītību Latvijā, kas, veidojot izglītotu kultūras baudītāju, būtiska ir tieši vispārizglītojošo skolu un ģimenes līmenī. Tas gan, citējot NKC vadītāju, šajā virzienā ir “pirmais trauslais solis”, kura turpinājums būs atkarīgs arī no valsts gatavības paplašināt legālā ceļā pieejamo filmu pieejamību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. literatūras skolotāja Atbildēt

    Gudri runāt ir viegli.
    Pamēģiniet legāli noskatīties Sprīdīti vai Maiju un Paiju!
    Mūsu latviešu google līmenis ir satriecoši zems, nerunāsim par filmu piedāvājumu latviski.
    Cepuri nost pasakas.net

  2. Tā turpināt, kino ir vieta skolās.

Noskaidroti balvas "Boņuks 2016" saņēmēji Svētdien Rēzeknē tika paziņoti latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2016" saņēmēji.
Draugiem Facebook Twitter Google+