×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Macuks un Šileika uzvar Eiropas čempionāta posmā

silieka-kaunas2

Eiropas čempionāta posmā motokrosā Kauņā uzvaras savās klasēs izcīnīja Toms Macuks un Tomass Šileika.

Open klase

Ar lepnu nosaukumu Eiropas čempionāts Open klasē drīzāk uzskatāms par Austrumeiropas sportistu sacensību. Gan tādēļ, ka visi deviņi sacensību posmi notiek šajā reģionā, gan dalībnieku sastāva dēļ. Visos septiņos posmos līdz šim braukuši tikai trīs sportisti un likumsakarīgi, ka tieši viņi savā starpā sadalīs medaļas. Mūsējie – reti viesi. Ja reiz Eiropas čempionātta posms bija tepat blakus Kauņā, iespēja samērot spēkus garām netika laista. Toms Macuks aizbrauca un uzvarēja abos braucienos, ļaujot noprast, ka visas sezonas garumā varētu cīnīties par čempiona titulu. Tiesa, ar pus gāzi labākos tāpat nevarēja apbraukt – čempionāta līderis baltkrievs Tiļeckis pirmajā braucienā atpalika par astoņām sekundēm, otrajā – tikai par 1,8. Vēl no mūsējiem šajā posmā Fīlips Kempelis pirmajā braucienā izcīnīja septīto vietu, otrajā izstājās. Andis Valts – 10. un 8. vieta.

Kopvērtējumspēc 7 no 9 posmiem

1. Jevgeņijs Tiļeckis (Balkrievija) 314

2. Romāns Morozovs (Ukraina) 247

3. Artjoms Sadilovs (Krievija) 212

10. Andis Valts (Latvija) 51

12. Toms Macuks (Latvija) 50

16. Fīlips Kempelis (Latvija) 41

 

85 kub.cm klase, Ziemeļaustrumu zona

65 un 85 kub.cm klasēs Eiropa sadalīta trīs kvalifikācijas zonās – vispirms jaunajiem censoņiem jāparāda sava meistarība reģiona sacīkstēs, desmit labākajiem kvalificējoties finālam 18. un 19. augustā Meterlī Beisinas trasē Igaunijā.

Zonas favorīta gods noteikti pienākas latvietim Tomasam Šileikam, kuram šo statusu pirmo reizi trasē izdevās apliecināt tikai ceturtajā posmā pagājušās nedēļas nogalē Kauņā. Pirmais posms Krievijas dienvidos tika izlaists nesamērīgu izdevumu dēļ, otrajā Slovākijā melnā diena (nokavēts starts, kritieni) mijās ar veselības likstām, trešais posms Baltkrievijā bija jāizlaiž traumas dēļ. Tā visai negaidīti Šileika bija nokļuvis situācijā, kad jāsāk skaitīt, cik tad tālu ir līdz labāko desmitniekam. Pirms skaitīt, vajadzēja savu ātrumu parādīt jaunizveidotajā Kauņas trasē. Divas uzvaras, 50 punkti un īsa matemātika rāda, ka Tomass kopvērtējumā jau ir devītais. Nākamajās divās sacīkstēs būs iespēja pozīciju uzlabot. Uz finālu jātiek, jo tur klāt būs sezonas galvenie konkurenti no Vācijas ADAC seriāla. Pagaidām Ziemeļrietumu grupā līderu trijniekā ir gan holandieši Davī Potjess un Bass Vāsens, gan vācietis Tilo Vitlerbaumers. Dienvidu zonā gan braucēju maz, visi no Balkānu reģiona valstīm, bet pārliecinošs līderis ir bulgārs Mihals Ivanovs.

Kopvērtējumā līderpozīcijas saglabāja Kristers Drevinskis, kurš ir viens no retajiem, kas piedalījies visos četros kvalifikācijas posmos. Kauņā viņam braucienos piektā un otrā vieta, posmā trešā – starp abiem mūsējiem iespraucās igaunis Tamurs Talviku.

Pēdejie divi Eiropas ziemeļaustrumu zonas kvalifikācijas sacensību posmi notiks 17. jūnijā Oborņikos (Polija) un 1. jūlijā Tiri (Igaunija).

Kopvērtējums

1. Kristers Drevinskis (Latvija) 159

2. Klaudius Rosma (Igaunija) 111

3. Karls Roberts Reinike (Igaunija) 107

4. Makars Jurčenko (Krievija) 98

5. Stepans Burdakovs (Krievija) 96

6. Tamurs Talviku (Igaunija) 89

7. Dons Eriks Lāne (Igaunija) 67

8. Ignatijs Lopatins (Krievija) 66

9. Tomass Šileika (Latvija) 64

10. Pavols Repčāks (Slovākija) 63

25. Dmitrijs Grišanovs (Latvija) 21

28. Denis Zvorigins (Latvija) 20

30. Rihards Bārenis (Latvija) 20

35. Arnolds Snikers (Latvija) 15

 

65 kub.cm klase, Ziemeļaustrumu zona

Latvijas pretendenti uz dalību finālā ir divi. Rainers Žuks un Valters Logins Kauņas trasē izcīnīja ceturto un devīto vietu un tieši tādās pat pozīcijās atrodas arī lielajā kopvērtējumā. Kauņā labāko trijniekā iebrauca polis Patriks Zduneks, zonas līderis krievs Timurs Petrašins un igaunis Andreas Hīmjagi. Arī sešdemitniekiem sacensību kārtība ir līdzīga kā 85 kub.cm klasē – vēl divi kvalifikācijas posmi Polijā un Igaunijā, pēc kuriem labāko desmits varēs piedalīties finālā Lielbritānijā.

Kopvērtējums

1. Timurs Petrašins (Krievija) 191

2. Mikola Moskaļuks (Ukraina) 153

3. Andreas Hīmjagi (Igaunija) 146

4. Rainers Žuks (Latvija) 112

5. Dmitro Černovs (Ukraina) 110

6. Daņils Balandins (Krievija) 105

7. Georgijs Vaļakins (Krievija) 88

8. Vitālijs Mahnovs (Baltkrievija) 80

9. Valters Logins (Latvija) 73

10. Maksims Krajevs (Krievija) 61

13. Artjoms Trofimovs (Krievija) 50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+