×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

“Madara Cosmetics” veiksmes stāsts turpinās: Atklāj jauno ražotni (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Uldis Iltners un Lotte Tisenkopfa – Iltnere

Klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un sadarbības partneriem, dabīgās kosmētikas ražotājs “Madara Cosmetics” ceturtdien atklāja 3,5 miljonus eiro vērto ražotni.

Ražotne atrodas Mārupē un tā ir viena no modernākajām un labāk aprīkotajām šāda veida ražotnēm Ziemeļeiropā. Ēkas kopējā platība ir 2700 kvadrātmetri, no kuriem 1800 kvadrātmetri aizņem ražošanas zona un noliktavas telpas. Jaunā ražotne ļauj palielināt ražošanas kapacitāti piecas reizes. Ražotne tapusi ar “Swedbank” un “Altum” atbalstu.

Uzņēmuma direktors Uldis Iltners atklāj, ka vajadzību pēc jaunas ražotnes noteikusi uzņēmuma veiksmīgā attīstība eksporta tirgos un pieprasījums pēc ražošanas pakalpojumiem. Jaunā ražotne kompānijai ļauj būt daudz fleksiblākai, ražojot dažāda tipa produktus, tāpat kļūstot efektīvākiem gan formulu izstrādes un saražotās producijas daudzuma un tempu ziņā. Jaunās iekārtas ļauj sapildīt līdz pat 30 vienībām minūtē.

“Madaras” stāstu var uzskatīt par veiksmes stāstu Latvijas ekonomikā, jo desmit gadu laikā uzņēmums izaudzis par vienu no lielākajiem kosmētikas ražotājiem Latvijā, katru gadu spējot palielināt apgrozījumu vidēji par 30%. Uzņēmuma dibinātāja Lotte Tisenkopfa – Iltnere sākusi ar ziepju vārīšanu brīvajā laikā, pirms desmit gadiem uzvarējusi jauno uzņēmēju konkursā un jau tad laboratorijā tika izstrādāti pirmie produkti, kas tirgū nonāca 2006.gadā. Viņa atgādina idejas aizsākumu – ticība tam, ka Latvijas unikālie dabas resursi – augi ir izcils izjemateriāls, lai ražotu uzticamus, drošus un ilgtspējīgus dabiskus produktus un piedāvāt tos pasaulei.

Pašlaik uzņēmums savu produkciju jau eksportē uz 30 valstīm un turpina iekarot jaunus eksporta tirgus. “Darbs darīts ar Madaras komandu, kas no dažiem cilvēkiem tagad izaugusi līdz teju 90 cilvēkiem. Visi kopā ceļam šo uzņēmumu tādu, kādu gribam redzēt Latvijas valsti – atvērta, līdzcietīga, efektīva, moderna, plaukstoša,” atklāšanā sacīja L. Tisenkopfa – Iltnere.

Ražotne atvērta ikvienam – tā ir caurspīdīga un uzņēmuma vadība sola ražošanas laikā to rādīt ikvienam – studentam, skolēnam, amatpersonām un citiem. Kā atklāja Uldis Iltners, investīcijām netiek likts punkts, bet turpmākajos gados paredzēts ražošanas procesu uzlabošanai ieguldīt vēl vienu miljonu eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prieks par šiem cilvēkiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+