×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Madara un Mārtiņš aicina pavingrot


Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Televizoru ekrānos ik vakaru smaidīgi parādās mūsu olimpieši Madara Palameika un Mārtiņš Pļaviņš ar meitiņu Keitu, aicinot: “Pavingrosim!” Ko tas īsti nozīmē?


 

“Pavingrosim!” ir devīze jeb moto Latvijas olimpiskajai dienai, kas pienāks rīt. Pērnajā rudenī radio translētajā rīta vingrošanā vienlaikus iesaistījās 38 tūkstoši skolēnu visā Latvijā, vēl krietns pulks pavingroja pašu organizētā piecu minūšu brīsniņā savās darba vietās un mācību iestādēs. Rīt notiks kas tamlīdzīgs, taču dalībnieku skaits dubultosies – Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ar piecu savu sponsoru atbalstu rīkotajam pasākumam jau aizvakar bija pieteikušies 76 tūkstoši skolēnu.

Olimpiskās dienas uzdevums ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, godīgas spēles principus sportā, olimpisko kustību Latvijā un citur pasaulē.

Kopīgā vingrošana rīt sāksies pulksten 10.10, kad to tiešraidē translēs radio “SWH” un Latvijas TV septītais kanāls demonstrēs videoklipu “Pavingrosim!”. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas vingrošanas katedras docente Inese Ļubinska stāsta, ka jaunais rītarosmes komplekss izstrādāts, piedaloties septiņiem sporta skolotājiem no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Limbažiem un Ventspils. Tā noticis, lai olimpiskās dienas sagatavošanā iesaistītu iespējami vairāk “īsto darītāju” – sporta skolotājus un organizatorus, kuri ikdienā strādā ar skolēniem. Vingrošanas muzikālajam pavadījumam izraudzīta Laura Reinika dziesma “Es skrienu”, kas pamudina kustībai. Turklāt kompleksam neesot izteikta nobeiguma, tādēļ katram sporta skolotājam būs dota iespēja improvizētam vingrošanas turpinājumam.

Pēc kopīgās vingrošanas skolēniem būs iespēja piedalīties stafetēs, sacensībās un konkursos, iepazīt olimpisko kustību, tās simbolus un ceremonijas, kā arī tikties ar mūsu olimpiešiem. LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers: “Īpašs jaunums ir domrakstu konkurss par tēmu “Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti”. Visās olimpiskās dienas norises vietās notiks arī fotokonkurss, kura gaitā skolēniem jāsastājas piecu olimpisko apļu formā un tie jānofotografē, bet pirmsskolas un sākumskolas bērni zīmējumos attēlos Latvijas sportistus olimpiskajās spēlēs Londonā.”

Visi olimpiskās dienas apmeklētāji saņems Starptautiskās olimpiskās komitejas piemiņas sertifikātus un veltes, čaklākie un atraktīvākie dalībnieki – arī vērtīgas pārsteiguma balvas un LOK diplomus. Starp balvām ir “Latvijas valsts mežu” dāvinātie planšetdatori “Apple” un profesionālās tūristu mugursomas, bet Rīgas hokeja klubs “Dinamo” un “Arēna Rīga” ielūgs 2000 bērnus bez maksas noskatīties kādu no KHL spēlēm. Dāvanas sagatavojušas arī dažas sporta federācijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+