Kultūra
Teātris un kino

Madaras Dišleres īsfilma “Dārznieks” saņēmusi balvu par labāko režiju0


Madara Dišlere
Madara Dišlere
Foto – Timurs Subhankulovs

Abas Madaras Dišleres pēdējos gados režisētās filmas – gan pilnmetrāžas “Paradīze 89”, gan īsfilma “Dārznieks” turpina apceļot pasauli un saņemt godalgas starptautiska līmeņa festivālos, informē Nacionālais kino centrs.

Piektdien 5. oktobrī “Dārznieks” saņēma apbalvojumu par labāko režiju festivālā “Agrofilm” Slovākijā. Savukārt filma “Paradīze 89” vēl šoruden būs skatāma filmu festivālos ASV, Beļģijā, Norvēģijā, Vācijā, Nīderlandē un Indijā.

Īsfilma “Dārznieks” uz ekrāniem nonākusi 2016. gadā un stāsta par dabas un cilvēka mijiedarbību, laika ritējumu un nenovēršamo lietu kārtību. Tā simboliski attēlo mūsdienu straujo ritmu un tā ietekmi mūsu dzīvēs.

Savukārt valsts simtgadei veltītā filma “Paradīze 89”, kas bērna acīm ataino lielo pārmaiņu gada vasaru Latvijā, savu ceļu pie pasaules skatītājiem turpinās vēl visu rudeni.

Oktobrī tā būs skatāma Norvēģijā (Baltijas filmu dienās Oslo un Kristiansandā), Indijā (Guwahati filmu festivālā). Latvijas dzimšanas dienas mēnesī novembrī “Paradīze 89” piedzīvos Vācijas (Ziemeļvalstu filmu festivālā Lībekā) un ASV (Latvijas filmu dienās Bostonā) pirmizrādes, kā arī piedalīsies Starptautiskajā jauniešu filmu festivālā Briselē, Beļģijā; Baltijas-Ziemeļvalstu filmu dienās Deli, Indijā; kino festivālos Kotbusā , Vācijā un Hāgā, Nīderlandē. Decembrī un nākamā gada janvārī “Paradīze 89” ceļos uz Jauniešu un bērnu filmu festivālu Poznaņā, Polijā, un Bērnu filmu festivālu Sietlā, ASV.

Aija Bērziņa, filmu studijas “Tasse Film” producente: “Esam patiesi gandarīti par Madaras darba novērtējumu pasaulē. Šīs ir filmas ar “pievienoto vērtību”, kas skatītājā spēj raisīt pārdomas par dzīves svarīgākajiem jautājumiem – cieņu, vērtībām, cilvēcību un pāri visam – mīlestību pret sevi, savu valsti un pasauli. Madara lieliski spēj radīt klātesamības sajūtu un patiesu līdzpārdzīvojumu.”

Madara Dišlere ir Latvijas jaunās paaudzes režisore, kas sevi pieteikusi pārliecinoši, pierādījusi sava talanta, redzējuma un intuīcijas smalkumu dziļu, emocijām bagātu darbu veidošanā. Latvijā Madaras filma “Paradīze 89” nominēta “Lielais Kristaps” apbalvojumiem par labāko spēlfilmas operatoru, labāko mākslinieku, labāko kostīmu mākslinieku, labāko grima mākslinieku un labāko skaņas režisora darbu.

LA.lv