×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

“Made in China” – mēģinu pats (6)

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

"Westlake SW 618". 215 eiro par 205/65 R16 komplektu. "GoodYear Ultra Grip" maksātu divreiz dārgāk.

Nokaitināja mani kaut cik objektīvas informācijas trūkums par lētākajām ziemas riepām. Metos avantūrā – ātri pārdevu lauciniekam savas mazlietotās “Nokian” radžotās riepas, kuras pērn atzinu par rīdziniekam nevajadzīgām, nopirku “Westlake SW 618”.

Turpmāk teikto, protams, nevar uzskatīt par pamatīgu un pabeigtu testa rezumējumu. Tomēr – trāpīju izmēģinājumiem izcilos laika apstākļos un saku: ir labi. Pa sausu un slapju asfaltu ripo klusi un tīkami. Degvielas patēriņš, salīdzinot ar vasaru, pieaudzis vien par mata tiesu. Putrā pozitīvi pārsteidz. Sniegā – izcilas. Pēdējais vērtējums tapis Brīvkalnu ziemas trasē, kura plašākai publikai vēl nav atvērta (zem sniega nesasalusi grunts), bet man tika provei atvēlētā. Konstatēju – lieliska, prognozējama vadāmība pagriezienos, teicama bremzēšana.

Tātad – vēl nezinu par spožu ledu. Prognozēju: būs maķenīt sliktāk nekā “premium” skandināviem. Ar to rēķināšos. Kopumā – neesmu vīlies. Lai nebūtu “jūsmiņš” vien, brīdinu. Iespējams, ka jums vajadzēs īpaši pameklēt prasmīgu riepu montētāju, jo vismaz mani “Westlake” tālajā ceļā no Ķīnas bija mazliet par daudz satuvinājuši bortus un diskiem piekļāvās tikai pēc meistara trika ar varen jaudīgu papildus iepūtienu no īpašas spiedientvertnes. Otrs mīnusiņš – riepas šķiet nav īpaši piemērotas ātram braucienam pa pliku asfaltu – virs 120 km/h kļūst tādas paskaļas… Kur Latvijā drīkst tā braukt?

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ja braukt tikai ziemā, tad Ķīniešu riepas ar agresīvu protektoru varētu būt apmierinošas.
  Sevišķi, ja nav iespējas nopirkt komplektu par 350-400Eur.
  Atim rājiens 🙂 par ideju pirkt Rīgā radžotās riepas. Par vecajām Nokian domāju. Varbūt kļūdos, bet radzes bojā ceļu. Tāpēc nekad nepērku.

 2. Izmantoju ķīniešu riepas jau trešo sezonu varu teikt to, ka ir labas. Par tiem prātotājiem, kas nesas uz 160 ziemā, tad atceraties par fizikas likumiem. Attiecīgi par labo brendu lēto galu, tad tās (ķīnieš) ir labākas.

  • Par to 160… Domā plašāk. Cilvēki brauc ne tikai pa Latviju, bet arī daudz kur citur kur arī janvāra vidū 160 km/h nav kas pārmērīgs.

 3. Būtu interesanti uzzināt, kādas šīs riepas būs otrajā un trešajā sezonā. Tieši par to trūkst informācijas, jo tas, ka “jauna Ķīna” nav slikta jau ir lasīts vairākos testos.

 4. Piezīme par 120 km/h – īsti vietā. Dēļ šī fakta, ķīniešu riepas vairs nemūžam. Pie 160 un vairāk mašīna baigi kratās, kaut ātruma indekss 190. Ja labi pameklē tad GoodYear UltraGrip 9, ok, nav pašas jaunākās pēc modeļa, būs tik par kādi 50 EUR vairāk, toties komforts pilnīgs.

 5. Man šķiet ka stiprā putenī, pat uz lielajiem ceļiem, kurus tīra biežāk, radžotās būs neaizvietojamas. Jums jāizmēģina savas Westlake uz baltajiem lauku ceļiem ziemā. Jo tādi ziemā tagad ļoti daudz kur…tā ir ikdiena. Rīgai jau derēs. Es radžotās uzreiz virsū nelieku, taupu īstai ziemai. Bet man ir iespēja pašam uzmontēt un balansēt, tas protams ļauj izvēleties pēc sava prāta. Lai gan citiem atkal vairāki disku komplekti. AD Baltic piedāvā Hankook meitas uzņēmuma brendu Laufenn. Arī mazliet no šīs operas. Bet kopumā par ķīnieti dzirdētas tīri labas atsauksmes. Sākumā bija gan, pat jaunas kuras laida gaisu.

Draugiem Facebook Twitter Google+