×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Madonā atklāta Broņislavai Martuževai veltīta izstāde

8apr_Martuzeva_2-664x982

Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē sadarbībā ar Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centru apskatāma Broņislavas Martuževas(8.04.1924-13.02.2014) 90 gadu jubilejai veltīta izstāde, kas tapusi 2014. gadā Lubānā, portāls LA.lv uzzināja bibliotēkā.

Madonas novada bibliotēkas galvena bibliotekāre Sarmīte Radiņa atgādina, ka Madonā pērnais gads aizritēja dzejnieces zīmē: “Organizējām skatuves runas konkursu vidusskolēniem, sarīkojām Broņislavas Martuževas daiļradei veltītu novadpētniecības konferenci Madonas novada bibliotēkā “Vijoles stīga, zemeņu stīga,/ zem saules pasaule simtskanīga”, kas bija unikāla iespēja uzzināt ko jaunu par dzejnieces personību un daiļradi, ieklausīties viņas stāstījumos, emocijās un dziedājumā, autores dzejoļos – gan pašas lasītos, gan Vidzemes, Zemgales, Kurzemes skolēnu deklamētos. Papildinājām un sakārtojām novadpētniecības krājumu par B. Martuževu. PaviesojāmiesDzejas pieturā Lubānā – Lubānas Vēsturisko liecību izstāžu zālē, kurā bija iekārtota autorei veltīta ekspozīcija “…cik neiznīcīgs baltums tavs un dzīlēm piederība”, bet skatuves runas konkursa uzvarētāji lasīja Broņislavas Martuževas dzeju,” stāsta Radiņa.

28. maijā Lubānas pilsētas klubā pirmizrādi piedzīvoja Latvijas Radio kora, diriģenta Sigvarda Kļavas un režisora Roberta Rubīna veidotais koncertuzvedums “Rakstītāja” – veltījums dzejnieces 90. gadu jubilejai. Koncertuzvedumu bija iespēja noklausīties Latgales vēstniecībā “Gors”, Rīgā mūzikas namā “Daile”, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Pateicoties Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra un VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībai, koncertuzveduma norises vietās bija apskatāma arī Broņislavas Martuževas 90 gadu jubilejai veltītā izstāde, kas tagad atceļojusi uz Madonas novada bibliotēku.

“13. februārī jau palika trīs gadi, kopš Broņislava Martuževa vairs nav starp mums, taču viņa ar savu Rakstītājas mūžu uzrunā mūs vēl joprojām,” piebilst Radiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+