Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
29. septembris, 2014
Drukāt

Madonā atklāta Latvijā pirmā savvaļas putnu rehabilitācijas stacija

Foto: U.BergmanisFoto: U.Bergmanis

Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija.

Madonā šomēnes atklāta Latvijā pirmā savvaļas putnu rehabilitācijas stacija, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Rehabilitācijas stacija izveidota uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” vecākā vides speciālista Uģa Bergmaņa lauku sētā, Barkavas pagasta “Titkalnos”.

Stacijas darbības mērķis ir rehabilitēt un atgriezt dabā īpaši aizsargājamu putnu sugu pārstāvjus. Tajā tiek pieņemti piekūnveidīgie un pūčveidīgie putni, melnie stārķi un medņi, kuriem nav konstatētas neārstējamas ķermeņa traumas vai ekstremitāšu lūzumi.

Patlaban stacijā jau ir nogādāts kāds nelidojošs jūras ērglis. Iedzīvotāji arī aicināti ziņot stacijas apsaimniekotājiem par atrastajiem putniem. Tāpat stacijas speciālistu rokās nodots nebrīvē dzīvojošs jūras ērglis, kurš izmantots pētniecības vajadzībām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.0
Alūksne -1.0
Daugavpils -0.6
Saldus +3.3
Liepāja +7.1
Jelgava +2.1
Ventspils +4.5
Limbaži -1
Madona -1.2
Rēzekne +1.0
Kolkas rags no putna lidojuma: Retā parādība var ietekmēt pat jūras mirušās zonasTādi brīnumi iepriekš nav redzēti, joprojām iedzīvotājus pārsteidz jūras atkāpšanās, kas paver interesantus un neparastus skatus. Vides eksperti skaidro, ka šādai parādībai
Draugiem Facebook Twitter Google+