Gvido Kajona foto

Madonā gaidāma plaša vēsturiskā Rīgas porcelāna izstāde 0

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs, sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju aicina apmeklēt izstādi “Rīgas porcelāns. 20. gadsimta otrā puse. Servīzes no Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijas”, ko varēs Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā apskatīt no 14. janvāra līdz 5. martam, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Izstādes eksponātu kodolu veido Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijas darbi – porcelāna servīzes, kas ir gan rūpnieciski ražoti plaša patēriņa priekšmeti, gan ražošanas piedāvājumi, kas akceptēti, bet nav ražoti, vai arī neakceptēti palikuši Latvijas dizaina vēstures aizkulisēs. Tostarp, arī unikāli autordarbi, ko Rīgas Porcelāna rūpnīcas mākslinieki radījuši ražošanas sasniegumu izstādēm, solo un grupu mākslas skatēm.

Izmantojot porcelānu un Rīgas Porcelāna rūpnīcas sortimentu kā galveno elementu, izstāde ilustrē plaša patēriņa produkcijas dizaina evolūciju, periodā no 20. gadsimta 40. gadiem līdz 90. gadiem, kā arī porcelāna mākslas un dizaina procesu dinamiku īsi pēc PSRS sabrukšanas un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 20. gs. 90. gados.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ekspozīcijā iekļautas arī tējas un kafijas servīzes no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma, kas ļauj spriest par šo priekšmetu izplatību, pielietojumu un kultūrvēsturisko nozīmi Ziemeļvidzemes reģionā.

Izstādes iekārtojums, kas izstrādāts īpaši Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam, un vizuālie materiāli no Latvijas Arhitektūras muzeja ļauj parādīt eksponātus plašā kultūrvēsturiskā kontekstā, kopumā rosinot izstādes apmeklētājus aizdomāties par kompleksajām dizaina un sabiedrības, ideoloģijas, ekonomikas attiecībām Latvijā 20. gadsimta otrajā pusē.

Izstādes koncepcijas autore mākslas vēsturniece, Rīgas Porcelāna muzeja krājuma glabātāja Iliana Veinberga. Dizaina autors mākslinieks Egils Mednis. Izstāde tapusi ar Rīgas domes, Madonas novada pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.