Latvijā
Novados

Madonā māte tik piedzērusies, ka policisti mazgadīgo bērnu nodod radinieku aprūpē0

Foto: Shutterstock

Vakar Madonā policisti radinieku aprūpē nodevuši mazgadīgu bērnu, kura māte bija 3,41 promiļu reibumā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne.

VP vakar, 11.novembrī, saņēma informāciju, ka Madonas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā vecāki, iespējams, ir alkohola reibumā un nespēj parūpēties par saviem mazgadīgiem bērniem. Lai veiktu nepieciešamo pārbaudi, uz notikuma vietu devās VP Madonas iecirkņa amatpersonas.

Ierodoties norādītajā adresē, policisti konstatēja, ka bērna māte atrodas alkohola reibumā un mājās ir mazgadīgs bērns.

Ņemot vērā to, ka sieviete bija manāmā alkohola reibumā un nespēja patstāvīgi par bērnu parūpēties, policisti pieņēma lēmumu bērnu nodot radinieku aprūpē, skaidroja VP pārstāve. Sievietei pašai tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Saistītie raksti

VP pateicas iedzīvotājiem, kuri nepaliek vienaldzīgi, un ziņo par šādiem gadījumiem, kā arī atgādina, ka likums nosaka, ka vecāku pienākums ir nekad neatstāt bērnus vienus pašus bez uzraudzības.

Ikvienu, kura rīcībā ir informācija par nepienācīgiem apstākļiem kādā ģimenē, kas var draudēt bērna veselībai vai dzīvībai, viņa tiesību pārkāpumiem vai neatbilstošu aprūpi, policija aicina nekavējoties ziņot par to.

LA.lv