Latvijā
Kriminālziņas

Madonā notiesā Krievijas spiegu8


Vidzemes rajona tiesa Madonā par spiegošanu Krievijas labā tiesāja Juriju Stilvi.
Vidzemes rajona tiesa Madonā par spiegošanu Krievijas labā tiesāja Juriju Stilvi.
Foto – Artis Drēziņš

Šodien Vidzemes rajona tiesa Madonā par spiegošanu Krievijas labā piesprieda Jurijam Stilvem divu gadu un sešu mēnešu cietumsodu un par nelikumīgu ieroču glabāšanu – viena gada cietumsodu.

Sodi tika daļēji saskaitīti un kopējais sods ir trīs gadi cietumā nosacīti ar pārbaudes laiku uz trīsarpus gadiem. Soda termiņā ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks kopš pagājušā gada 19. decembra.

J. Stilvi šodien atbrīvoja tiesas zālē. Spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā.
Krimināllieta pret J. Stilvi pagājušajā piektdienā tika skatīta slēgtā tiesas sēdē, un nolēmums tika paziņots šodien.

Savu vainu apsūdzētais atzina pilnībā.

Advokāte Inese Šulte teica, ka pēc iepazīšanās ar sprieduma tekstu izlems, vai pārsūdzēt to, taču apliecināja, ka nosacītu brīvības atņemšanu ierosinājusi piespriest arī prokuratūra, vēsta LETA. Spriedumu iespējams pārsūdzēt Vidzemes apgabaltiesā.

Ņemot vērā, ka spriedums vēl nav stājies spēkā un lietas izskatīšana notika aiz slēgtām durvīm, I. Šulte lietas apstākļus sīkāk nekomentēja.

Drošības policija (DP) iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka Latvijas pilsonis ilgākā laika posmā Krievijas specdienesta uzdevumā vāca un nodeva tam ziņas par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) infrastruktūru, kā arī citiem Krievijas specdienestu interesējošiem objektiem. Izmeklēšanā arī tika konstatēts, ka Latvijas pilsonis iesaistīts sadarbībā ar Krievijas specdienesta virsnieku Krievijas teritorijā.

Pagājušā gada 19. decembrī kratīšanā Latvijas pilsoņa dzīvesvietā tika atrasti vairāki lietošanai derīgi šaujamieroči, munīcija, kā arī sprāgstvielas, kuru glabāšanai minētajai personai nav izsniegta atļauja.

Prokuratūra iepriekš apliecināja, ka inkriminētā spiegošana notikusi Alūksnes novada teritorijā, taču netiek atklāts, par kādiem Nacionālo bruņoto spēku objektiem ziņas nodotas.

Saistītie raksti

Reportāžu no Krievijas pierobežas, par J. Stilves, iespējams, fotografētajiem objektiem, par notikušā apstākļiem un aizturēšanu lasiet rītdienas “Latvijas Avīzē”.

Uzziņa

Jurijs Stilve bija apsūdzēts pēc Krimināllikuma 85.panta “Spiegošana” 1. daļas:

Par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv