×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Praulienā pie bērnudārza atrod sprādzienbīstamu priekšmetu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Apzaļumošanas darbi apstādījumos pie Brīvības pieminekļa.

Madonas novadā pie bērnudārza atrastā sprādzienbīstamā priekšmeta radītie draudi ir novērsti un pēc evakuācijas daļa bērnu jau devusies mājup, bet citi atgriezušies bērnudārzā, informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

Saskaņā ar viņas teikto pēc sapieru ierašanās un sprādzienbīstamā priekšmeta aizvākšanas draudi bērnudārza apkārtnē vairs nepastāv.

Kā pastāstīja Praulienas pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gotlaufs, sprādzienbīstamais priekšmets atklāts bērnudārza pagalma apzaļumošanas darbu laikā, kad tas, visticamāk, uz bērnudārza pagalmu atvests kopā ar melnzemi.

Evakuācijas laikā bērni audzinātāju pavadībā uzturējušies tuvumā esošās skolas telpās, kamēr policija, ugunsdzēsēji un citi speciālisti norobežojuši teritoriju līdz sapieru ierašanās brīdim.

Kā aģentūra LETA uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos, uz notikuma vietu atbraukušie nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas vienības speciālisti konstatējuši, ka aizdomīgais priekšmets ir 82 milimetru mīnmetēja lādiņš. Patlaban tas jau esot iznīcināts.

Kā ziņots, Madonas novada Praulienā, 50 metru attālumā no bērnudārza, šodien tika atrasts sprādzienbīstams priekšmets, tāpēc mazuļus no izglītības iestādes nācās evakuēt, bet uz notikuma vietu devās nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas vienības speciālisti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mīnmetēja lādiņš jau nu gan nekādi tik ilgi nevar saglabāties. Tā būs bijusi pati mīnmetēja mīna. Atšķirība ir būtiska. Militārpersonām, ja viņas ir izgājušas vismaz jaunkareivja apmācību, tas būtu jāzina.

  2. Nevis Madonā, bet gan Madonas novada Praulienā!

Draugiem Facebook Twitter Google+