×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Madonas ģimnāzisti ražo interesantus spilvenus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēns Mairis Gailums kopā ar skolasbiedreni Sintiju Tomu ar skolotājas Ivetas Vabules atbalstu tikko uzvarējis Vislatvijas biznesa plānu konkursā skolēniem.

 

Biznesa plāns rakstīts skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) “Dream Sleep” vajadzībām. Šis SMU turklāt Starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu festivālā 11 valstu konkurencē šogad izcīnīja pirmo vietu.

“Mairis Gailums – uzņēmējs arī nākotnē? Kāpēc gan ne?” saka uzvarētājs. Uzņēmumā ražo spilvenus un tā sauktos pakaviņus. Piepūšamu pakaviņu bieži vien izmanto ceļojumos kā spilvenu, bet ar dažādu pildījumu pildītos pakaviņus iecienījušas grūtnieces un jaunās māmiņas. Taču jaunieši izgudrojuši spilvenu ar plašāku lietojumu, nosaucot to par “Universālo pakaviņu”. “Tas atšķiras ar papildu daļu, kas vairāk balsta kaklu un sprandu. Spilvens izveidots tā, ka pamatni var salocīt uz pusēm un iegūt veidolu, kas lieliski noder, lai nosnaustos automašīnā, atspiežot galvu pret stiklu. Šie spilveni ir arīdzan daudz stabilāki par veikalā nopērkamajiem. Šo spilvenu mēs piedāvājam ar trīs veidu pildījumiem: polistirola granulām, sinteponu vai griķu sēnalām, kas ir dabīgs materiāls. Otru šādu spilvenu pasaulē, cik vien esmu meklējis, nevar atrast,” savu preci slavē jaunais uzņēmējs. Spilvenu šuj no dažādu krāsu un dizaina kokvilnas audumiem. Turklāt “Dream Sleep” tos gatavo arī pēc pasūtījuma izvēlētajā krāsā ar izvēlēto pildījumu, ko var apdrukāt pēc klienta vēlmēm.

Ideja par šādu spilvena ražošanu Mairim, kurš trenējas basketbolā, radusies, bieži braucot ar autobusu uz basketbola spēlēm un mēģinot ērti nosnausties. Grūti rast komfortu, ja zem galvas ir tikai vējjaka vai soma. “Protams, ja gribi gulēt, vajadzīgs spilvens,” secinājis puisis.

Tā viņš nolēmis, ka jādibina SMU, kas ražos spilvenus. Talkā ņēmis četras meitenes ‒ Zani Radžēli, Karlīnu Kļaviņu, Sindu Kalniņu un Sintiju Tomu. Divu dienu laikā tikusi izveidota ideāla komanda.

Uzņēmums ražo arī “Ērti pārvietojamo spilvenu”. Tas ir vairāk līdzīgs labi zināmajam četrstūrveida spilvenam, tomēr īpašs ar to, ka tam izveidots papildu klipsis, tāpēc to var ērti sarullēt un ielikt somā vai kādā automašīnas nodalījumā. Trešais jauniešu ražotais spilvens ir “Azote”, kas veidots no vīriešu vai sieviešu krekla puses un pildīts ar sinteponu. Apliekot šo spilvenu ap kaklu, varot sajust draudzīga pleca apskāvienu un justies kā azotē. Mairis stāsta, ka uzņēmuma peļņa gan šobrīd nav tik ievērojama, lai to būtu vērts pieminēt, tomēr ienākumi tiek gūti un jaunieši no tiem sedz izmaksas, kas saistītas ar jaunu stendu izveidi, mārketinga aktivitātēm, tērpiem un transporta pakalpojumiem, kas saistīti ar nokļūšanu uz tirdzniecības vietām.

Biznesa plānu konkursā Mairis ar Sintiju balvā ieguva tiesības bez maksas studēt Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Mairis teic, ka balva ir ļoti vērtīga, taču jaunieši vēl nav pieņēmuši lēmumu, vai studēs tieši šo jomu.

Mairis gan apsver iespēju studēt uzņēmējdarbību vai ekonomiku, un turpmākā darbība SMU ļaus puisim pārliecināties, vai tiešām uzņēmējdarbība ir sfēra, kam veltīt savu dzīvi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+