Mobilā versija
+4.6°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Madonas jubilejas svinības sākušās ar Dziesmu dienu

Foto: Dāvis VeckalniņšFoto: Dāvis Veckalniņš

Trešdien, 1. jūnijā ar koru koncertu “Dziesmas tinu kamolā”, atklātas Madonas pilsētas 90. jubilejas svinības, kas turpināsies līdz svētdienai, 5. jūnijam, LA.lv uzzināja novada domē.

Dziesmu diena sākās jau plkst.11 Lazdonas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, vietā, kur 1866. gadā mācītājs Rūdolfs Guleke kopā ar Kārli Pētersonu sarīkoja Bērnu svētkus, kuros piedalījās visas piecas draudzes skolas ar 200 skolēniem. Svētku norise tikusi organizēta vairākās daļās – sākums Lazdonas baznīcā, pēc kā sekojis gājiens uz aptuveni 2,5 km attālo mācītājmuižu.

Pagājušajā gadā Lazdonas mācītājmuižā tika uzstādīts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenā mākslinieka Ivara Mailīša vides objekts “Latvija skan”.

Leģendārā Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģenta Haralda Medņa (1906-2000) mājās “Dzintaros” (Praulienas pag.) tika atklāta izstāde “Pirmā skolēnu dziesmu diena un tās nozīme Latvijas izglītības un kultūras kontekstā”, kā arī notika piemiņas brīdis kora un simfoniskā orķestra diriģenta Arta Kumsāra (1942-2013) atdusas vietā Vistiņlejas kapos.
Pēc tam Lazdonas mācītājmuižā tika ieskandināts XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku vides objekts “Latvija skan”, LA.lv pastāstīja Madonas novada pašvaldības pārstāve Edīte Miķelsone.

Dziesmu dienā piedalījās kori Ādažu, Cēsu, Ērgļu, Gulbenes, Limbažu, Lubānas, Madonas, Ogres, Strenču, Valkas un Varakļānu novadiem, kā arī Madonas un Gulbenes pūtēju orķestri.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+