×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Madonas novadā izveido kaņepju māju ražotni (3)

kanepes_374sa

SIA “ESCO Būve” investējusi aptuveni 300 000 eiro, Madonas novadā izveidojot kaņepju māju ražotni, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “ESCO Būve” dibinātāji Roberts Jevsejevs un Aleksandrs Bondars.

No kopējā ieguldīto līdzekļu apjoma 200 000 eiro ir Lauku atbalsta programmas līdzfinansējums.

Kaņepju mājas tirgū tiks piedāvātas ar zīmolu “Remember Brothers”. Šī gada laikā plānots saražot 10-12 kaņepju mājas ar vidējo platību 100 līdz 120 kvadrātmetri. Lai izgatavotu vienu šādas platības māju, ir nepieciešamas vidēji 20 tonnas kaņepju spaļu, ko pārstrādes procesā iegūst apmēram no diviem hektāriem industriālo kaņepju platību, informēja uzņēmuma dibinātāji.

“Kaņepju māju ražošanai paši audzējam industriālās kaņepes, kā arī sadarbojamies ar vietējām zemnieku saimniecībām no Preiļiem, Krāslavas un Limbažiem. Pērn paši iesējām vairāk nekā 30 hektārus, no kuriem plānojam novākt aptuveni 150 tonnas kaņepju. Tāpat esam noslēguši sadarbības līgumu par vairāk nekā 100 tonnu kaņepju piegādi no pirmapstrādātājiem,” skaidro Jevsejevs un Bondars.

Izstrādājot kaņepju mājas, viens no uzņēmuma priekšnosacījumiem bija – eksportspējīgs produkts ar augstu pievienoto vērtību. Līdz ar to kaņepju māju ražošanai tika izvēlēta paneļu tehnoloģija, kas ļauj māju eksportēt uz jebkuru valsti pasaulē un uz vietas klientam vēlamā vietā veikt mājas montāžu.

“Iedzīvotāju interese par kaņepju mājām ir salīdzinoši augsta. Mēs jau patlaban saņemam pasūtījumus no cilvēkiem, kas mūs ir uzmeklējuši pēc citu ieteikumiem un rekomendācijām. No tā secinām, ka iedzīvotājiem ir augsta interese par savas dzīvesvietas būvniecību no dabīga, elpojoša, droša un ilgtspējīga materiāla, kas energoefektivitātes un cenas ziņā ir konkurētspējīgs salīdzinājumā ar tradicionālajiem būvniecības materiāliem,” norāda Jevsejevs.

Kaņepju mājas tiek ražotas pēc paneļa tehnoloģijas, tās veido trīs reiz 2,65 metrus lieli koka karkasa paneļi, kuros tiek iestrādāts kaņepju betons. No šiem paneļiem tiek samontētas mājas ārsienas, starpsienas, starpstāvu pārsegums un jumts. Pateicoties ražošanas precizitātei un īpaši izstrādātai ražošanas tehnoloģijai, kā arī kaņepju betona unikālajām īpašībām, kaņepju betona mājas energoefektivitāte ir daudz augstāka, skaidro “ESCO Būve” dibinātāji. Kaņepju mājās par apkuri būs jāmaksā līdz pat 70% mazāk nekā mājās, kur būvniecībā izmantoti tradicionālie būvniecības materiāli. Turklāt kaņepju mājas ārsienas ir elpojošas un ugunsdrošas, savukārt kaņepju betons nodrošina ēkas ilgmūžību.

Patlaban “ESCO Būve” primāri orientējas uz vietējo tirgu, taču jau veiktas iestrādnes uz eksporta tirgu attīstīšanu – sākta sadarbība ar potenciālajiem partneriem Skandināvijā un Lielbritānijā, un, sākot ar 2015.gadu, Latvijā ražoto kaņepju māju projekti jau būs redzami ārpus Latvijas, sola “ESCO Būve” dibinātāji.

“Pretēji lielākai daļai koka karkasu māju vietējiem ražotājiem, kas galvenokārt produkciju realizē eksporta tirgos, mūsu mērķis ir vismaz 50% saražotās produkcijas realizēt vietējā tirgū, no vietēji izaudzēta un iegūta materiāla, kas arī ir viens no galvenajiem ekoloģiskas būvniecības postulātiem,” skaidro Jevsejevs.

Patlaban uzņēmums savu pamatdarbību koncentrē uz kaņepju māju ražošanu un būvniecību, daudz laika un resursu veltīts industriālās kaņepes izpētē, lai atrastu labāko tehnoloģisko risinājumu kaņepju māju ražošanai, izceļot kaņepju labākās īpašības un kvalitātes.

“Neizslēdzam iespēju, ka nākotnē iespējams varētu paplašināt uzņēmuma piedāvājuma klāstu un ražot arī citus produktus no industriālās kaņepes, kas ir vērtīgs kultūraugs un atjaunojams resurss, no kā iespējams saražot vairāk nekā 25 000 dažādu produktu,” piebilst uzņēmuma dibinātāji.

SIA “ESCO Būve”, kas ir zīmola “Remember Brothers” attīstītājs, dibināts 2009.gadā. Uzņēmuma īpašnieks un līdzdibinātājs ir Jevsejevs. “ESCO Būve” ir vietējā kapitāla uzņēmums, dibināšanas pamatkapitāls ir 2000 latu (2845 eiro). Līdz šim uzņēmuma darbība veltīta “Remember Brothers” zīmola un kaņepju māju produkta izpētei un izstrādei, kā arī ražošanas ēkas būvniecībai Madonas novadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ha! Viss jau ir jauki un super! Bet sadarbojoties ar Robertu, cilvēks brīžiem nesaprot, ko dara. Žēl.

  2. Pārkāpjot šādas mājas slieksni, pārņem svētlaime…

Draugiem Facebook Twitter Google+