×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Madonas novadā vīrietis, iespējams, nogalinājis savu sievu

logs

Madonas novada Dzelzavas pagasta Aizpurvē kāds 27 gadus vecs vīrietis, iespējams, nogalinājis savu sievu un bērna māti, 26 gadus vecu sievieti, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

16.aprīlī no rīta policijā saņemta informācija no medicīnas iestādes, ka kādā dzīvoklī Dzelzavas pagastā atrasts 26 gadus vecas sievietes līķis, uz kura konstatētas acīmredzamas vardarbīgas nāves pazīmes.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma izdarīšanu – un aizturēts sievietes vīrs un bērna tēvs, 27 gadus vecs vīrietis.

Likumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no trīs līdz 15 gadiem.

Kā informē Madonas iecirkņa kriminālpolicijas inspektore Sarmīte Plaude, sieviete no vīra vardarbības cietusi jau ilgāku laiku. Arī policijā saņemti iesniegumi, ka vīrs viņu sit, bet iesniegumus sieviete pati vienmēr atsaukusi. Uzticēšanās un cerība, ka vīrietis varētu mainīties, šoreiz jaunajai sievietei maksājusi dzīvību.

Šajā gadījumā bezjēdzīgi izdzisusi jaunas sievietes dzīvība un uz visiem laikiem sabojāta gados jauna vīrieša dzīve, traģēdija skārusi vairākas ģimenes. Kā uzsver policijas darbinieki, ir vēl neskaitāmi citi gadījumi un situācijas, kad no regulāras vardarbības ģimenēs cieš sievietes, kas nereti tiek sistas mazgadīgu bērnu klātbūtnē. Diemžēl pieredze liecina, ka jau neilgu laiku pēc notikušā sievietes kategoriski atsakās gan no speciālistu palīdzības, gan policijas iejaukšanās, un nav nekas rets, ka kaimiņi regulāri sūdzas par kādā dzīvoklī dzirdamiem kliedzieniem, sitienu troksni un izmisuša konflikta aculiecinieka – maza bērna – raudām.

Kārtējo reizi vēršoties pie cilvēku veselā saprāta, policija aicina sievietes domāt ja ne par savu, tad vismaz par savu mazuļu dzīvību un psiholoģisko veselību, nepieļaut, ka vardarbība kļūst par viņu dzīves ikdienu, un nekavējoties pieņemt lēmumu par jebkādu attiecību pārtraukšanu. Cerības, ka varmāka mainīs savus ieradumus, ir niecīgas.

Izmeklēšana sāktajā kriminālprocesā par slepkavību Dzelzavas pagastā turpinās, tiesa vīrietim kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+