×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Madonas ražotāji vietējā lielveikalā (3)

Madona&Max_10

Nesen atklātajā “Maxima XX” lielveikalā Madonā izveidots atsevišķs Madonas novada pārtikas ražotāju gardumu stends ar atpazīstamības logo “Ražots Madonas novadā”.

Kaut arī “Ražots Madonas novadā” ir pašvaldības jau pirms kāda laika atbalstīts projekts, kas vērsts uz uzņēmējdarbības attīstību, konkurētspējas palielināšanu un vietējā ražojuma produktu patēriņa veicināšanu, iekļūšana tik lielā tirdzniecības tīklā ir gana unikāls notikums. Patlaban “Maxima” vienuviet nopērkama “Lazdonas piensaimnieka” un “Madonas maiznieka” produkcija, i/k “55 mārītes” veselīgās tējas, z/s “Jāņkalni” ievārījumi, sukādes un sulas, z/s “Aizupes” āboli, dārzeņi, skābēti kāposti, SIA “NG Līnija” medus un uztura bagātinātājs “Honimun” un SIA “Vidzemnieki” medus produkti.

Romāns Hačatrjans, Madonas novada uzņēmējdarbības un tūrisma nodaļas vadītājs, atzīst, ka tirdzniecības ierobežojumu ar Krieviju dēļ ir aktualizēts jautājums par Latvijā un īpaši jau savā reģionā gatavoto pārtikas produktu bagātīgāku piedāvājumu: “Pārtikas embargo tieša ietekme uz Madonas novada ražotājiem nav liela, jo mūsu novadā nav tādu uzņēmumu, kas aktīvi eksportētu savu produkciju uz Krieviju. Tomēr, saasinoties konkurencei, cieš visi Latvijas ražotāji, tajā skaitā Madonas novadā, jo tirgū ienāk lētāka produkcija no Lietuvas un Polijas. Lai aizsargātu savējos, Madonas novadā pirmkārt tiek domāts par vietējo produktu patērēšanu pašvaldības ie­stāžu vajadzībām. Novadā ir divi lielie pārtikas uzņēmumi – “Madonas maiznieks” un “Lazdonas piensaimnieks”, kas spēj nodrošināt attiecīgus produkcijas apjomus, bet dārzeņus un saknes iestādes iepērk no vietējiem pagastu zemniekiem. Vienīgais mīnuss – Madonas novads ir pārāk liels un mums ir pārāk maz ražotāju, kuri varētu veiksmīgi piedalīties “zaļajā iepirkumā”. Taču arī jebkurā veikalā, izvēloties vietējo produkciju, tiek atbalstīti vietējie ražotāji – tātad reizē uzņēmumi, kur nodarbina Madonas novada iedzīvotājus.”

Madonā ir vairākas tirdzniecības vietas, kur var iegādāties vietējā ražojuma pārtiku. Liela izvēle ir arī Poruka ielas tirgotavā, kur Madonas patērētāju biedrības stendā var iegādāties arī Andreja Broka cepto maizi, piena produktus no Lazdonas, sulas, ievārījumus un sukādes no z/s “Jāņkalni”, tējas, svaigas gaļas izstrādājumus, medu un citas garšīgas lietas. Bet visplašākais klāsts tomēr ir pieejams “Maxima XX”.

Ražotāju apvienība “Ražots Madonas novadā” ar desmit aktīviem biedriem darbojas kopš 2012. gada, bet tā ir atvērta arī jauniem uzņēmējiem. Savukārt pašvaldībā vēlētos līdzīgu tirdzniecības vietu izveidot arī Madonā esošajā “Rimi” lielveikalā un atjaunot produkcijas klāstu Rīgas Centrāltirgū. Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa tādēļ strādā pie stenda dizaina izveides, pašvaldība ir gatava finansiāli atbalstīt ražotāju veikala atvēršanu, savukārt apvienība “Ražots Madonas novadā” lemj par to, kādā veidā ideju īstenot dzīvē.

Viedokļi

Andrejs Ceļapīters, Madonas novada domes priekšsēdētājs: “Ar “Maxima” darbiniekiem sastrādājāmies viegli un radoši, uzklausījām viņu padomus, viņi ņēma vērā mūsu ieteikumus un vēlmes. Uzskatu, ka no “Maxima” puses tas ir gan cieņas apliecinājums novadam, gan mudinājums vietējiem ražotājiem vēl vairāk attīstīties. Tas nozīmē stimulu arī mazajiem mājražotājiem sasparoties līdz atzīta uzņēmuma līmenim un ar laiku papildināt “Ražots Madonas novadā” stenda krājumus “Maxima”. Tāpat jāatzīst, ka šis stends ir pierādījums, ka vietējie ražotāji tomēr var veiksmīgi apvienoties un tādējādi risināt pārstrādes un realizācijas jautājumus.”

Jānis Beseris, “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs: “Ir tikai apsveicama madoniešu iniciatīva, iesaistīšanās un ieguldījums, spēja apvienot ražotājus un kopā ar “Maxima Latvija” atrisināt visus praktiskos jautājumus, kas saistīti ar produktu loģistiku, noformējumu un vēl daudz ko citu. Tā kā veikalu tīkla “Maxima” pircēji arī kopumā novērtē Latvijā ražoto produkciju un labprāt to iegādājas, esam atvērti sadarbībai ar mazajiem ražotājiem un zemniekiem, un pastāv iespēja vienoties par produkcijas izvietošanu atsevišķos veikalos. Patlaban jau vairākos “Maxima” lielā formāta veikalos Rīgā ir izveidoti īpaši stendi “Saimes galds”, kur tiek piedāvāta pašmāju mazo ražotāju produkcija.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Varētu jau arī kaut ko nopirkt,bet padārgas tās mūsu pašu preces.

  2. Beidziet pārdot atšķaidītus produktus par īstu produktu cenu un problēma risināsies

  3. Kas ir latvieši – Zolitūde aizmirsusies un “Maximu” vairs neboikotējat? Madonā ir daudz citu veikalu!

Draugiem Facebook Twitter Google+